Přejít k hlavnímu obsahu

Víme, kde si na podzim užijete slunce

Komerční článek - Ještě se nechcete loučit se sluncem? Vydejte se na poslední chvíli k moři načerpat energii před blížícími se chladnými dny. I v říjnu ještě stojí za to navštívit některé blízké a běžně dostupné destinace.

Propagace značky TravelPortal.
Svetzeny.cz není jeho autorem a nemá vliv na jeho obsah.

Hlavní turistická sezona už sice skončila, ale to nic neznamená. Naopak! Tolik oblíbené lokality jako je Řecko nebo Turecko nyní nabízejí mnohem víc. Krom vylidněných pláží a příjemného klidu jako stvořeného k relaxaci jsou to i výjimečně výhodné nabídky last minute dovolených.

Kam se vypravit? Připravili jsme pro vás tipy ze 3 kontinentů, které jsou zároveň velmi dostupné.

1. Řecko – podzimní ráj

Sami Řekové nám to potvrdili: tato báječná země je nejkrásnější právě na podzim. Snad je to odlivem turistů a znovunastoleným klidem, nebo blížícím se vinobraním a sběrem oliv – to si netroufáme odhadovat. S jistotou ale radíme: last minute v Řecku se na podzim určitě vyplatí.

Sázkou na jistotu jsou zejména ostrovy Rhodos a Kréta, kde se ještě dlouho na podzim drží poměrně vysoké teploty (srovnatelné s červnovými)jak vzduchu, tak moře. Za návštěvu ale stojí i pamětihodnosti ve vnitrozemí, především slavné Athény.

recko-dovolena

Maroko – africká krása bez nesnesitelného horka

Maroko někteří nazývají mladším sourozencem Egypta. Současný cestovní ruch totiž odpovídá stavu v Egyptě před několika lety, kdy ještě nepatřil mezi nejnavštěvovanější dovolenkové destinace. Jiní oponují, že Maroko nelze k Egyptu přirovnávat. Je to totiž svébytná kultura s úchvatnými kulturními památkami a tradicemi.

maroko

Ať už se kloníte ke kterémukoli názoru, jedno je jisté: říjen je v Maroku překrásný. Teploty konečně sestoupí na přijatelnou mez a vy tak získáte možnost vychutnat si naplno krásy této severoafrické země.

Na své cestě určitě navštivte město Fes, které je známé svými koželužnami, ale na nás spíše zapůsobilo svými půvabnými uličkami a fascinujícími architektonickými díly. Utéci si nenechte ani noční Marrakéš, kde s přibývající tmou roste veselí a zábava.

Dobrodružnějším povahám také doporučujeme výlet do pouště Sahara nebo naopak vzhůru do hor.

Turecko – koupání i poznávání

Třetí kontinent – Asii – v našem výčtu zastupuje Turecko. V první polovině října jsou zde stále ještě ideální podmínky ke koupání a odpočinek na pláži. Teploty se v tomto období pohybují kolem 27 °C a moře si drží příjemných 23 °C. Z těch nejpříjemnějších a zároveň cenově nejvýhodnějších last minute v Turecku stojí za zmínku například Bodrum, Side nebo Alanya, kde si do sytosti užije celá rodina i s malými dětmi.

tureckolastminute

Náš tip: Vydejte se alespoň na 2 dny do Istanbulu. Nemusíte nutně navštívit všechny pamětihodnosti. Stačí se v klidu posadit a vychutnávat si specifickou kosmopolitní atmosféru města. Až se tohoto pocitu nabažíte, vydejte se na nákupy – úspěch zaručen!