Přejít k hlavnímu obsahu

Neuvěřitelně krásná proměna zahrady u nádražní budovy aneb Mistři zahrad v akci

Info ikona
Televize Seznam

Kousek od Prahy, konkrétně ze Slaného, měla rodina zajímavý nápad a díky tomu zrealizovala neuvěřitelnou proměnu pozemku. Dokoupili ke stávajícímu pozemku zahradu, které byla do té doby prázdným prostorem, který sousedí s nevzhlednou nádražní budovou. Tým z pořadu Televize Seznam Mistři zahrad společně s architektkou Danou Makrlíkovou vytvořili něco, co si zamilujete.

Přání klientů bylo jasné

Přáním majitelů bylo vytvořit útulný prostor plný zeleně, odpočinkovou zónu pro celou rodinu včetně dětí. Stejně tak ale chtěli mít kousek zahrady pro aktivní odpočinek – zahradničení, ideálně ve vyvýšených truhlících.

 

Info ikona
Televize Seznam

První krok: Vyrovnání a sjednocení pozemku

Nutnost největší je vyrovnání pozemku. Proto se na místo dovezlo 100 kubíků půdy. Pak bylo důležité oba pozemky sjednotit. Tam, kde původně stál plot, nyní vznikla nová mlatová cestička propojující obě zahrady, takže působí tak, jako kdyby vznikly ve stejnou dobu. 

I výhled je důležitý

„Díky tomu, že na tuto zahradu bylo přivezeno velké množství kvalitní zeminy, někde až více než metr, vše rychle roste a prospívá. Největším oříškem bylo nevzhledné nádraží, které přímo sousedí s pozemkem. Proto jsme vysadili již vzrostlé bobkovišně k plotu. Tím jsme také vytvořili okamžité soukromí,“ uvádí Dana Makrlíková, realizátorka této přeměny a moderátorka pořadu Mistři zahrad. 

 

Mistři zahrad na Televizi Seznam

Nové díly pořadu plného zahradních tipůproměn a praktických rad můžete sledovat každou sobotu od 16:45 hodin na Televizi Seznam.

Zahradní inspirace a trendy podle sociálních sítí