Promotion
Promotion

7 věcí, které byste měli stihnout do konce prázdnin

Promotion

1. Poznejte ještě jedno nové místo
Neustále nebezpečí koronavirové nákazy změnilo nejednomu z nás prázdninové plány. Moře a zahraniční metropole jsme byli nuceni nahradit českými reáliemi. Využijme to k poznávání krás, pamětihodností a doposud neobjevených půvabů naší vlasti.  Sedněte si s dětmi nad mapou a vyznačte si místa, která chcete ještě do konce prázdnin navštívit. Výlety můžete barevně rozdělit na ty, které zvládnete pěšky, na kole či vlakem. Ideálním pomocníkem pro pohodlné cyklo přesuny jsou nosiče kol na auto. Velký výběr má na příklad značka Thule, kterou získáte v Hervis Sports.

2. Uspořádejte sportovní klání
Co by bylo léto a prázdniny bez přátel!  Zkuste společně strávený čas pojmout tentokrát trochu netradičně. Co uspořádat sportovní match – třeba v tenise, šipkách nebo v oblíbené hře Francouzů – pétanque. Když bude navíc vítěz odměněn originální cenou, zábava okořeněná špetkou té sportovní rivality je zaručena. Pokud se navíc všichni účastníci vaší zahradní party neznají, jsou hry a soutěžení ten nejlepší tmelící prvek. 

3. Jeďte na vodu
Češi jsou národem vodákům. Dokazují to nejen vítězné vavříny našich sportovců ve vodních sportech, ale především česká tradice ve sjíždění řek. Tato oblíbená letní kratochvíle je pro mnohé z nás od raného dětství nezbytným elementem léta.  A je úplně jedno, zda každý rok objevujete neprobádané české splavné toky nebo jste věrní té jediné říčce, kempu a hospůdce…

výlet
Info ikona

4. Relaxujte celý den
Není příhodnější čas na italské sladké nicnedělání než letní parný den, který se pozvolna promění ve vlahý večer. Oblékněte se do pohodlného oblečení, které k lenošení přímo vybízí, a vyčleňte si celý jeden den jen pro sebe. Záleží jen na vás, pro kterou (ne)činnost a relaxační místo se rozhodnete, možností je víc než dost. My navrhujeme houpací síť a knížku, letní kino anebo dlouhý nikým a ničím nerušený spánek. 

5. Vyzkoušejte něco nového
Znáte už zpaměti všechny cyklistické stezky ve vašem okolí, kde se s pravidelnými obměnami proháníte na kolečkových bruslích či v běžeckých botách? Tak to je ten nejvyšší čas na něco nového. Zábavu, formování postavy a osvěžení zaručuje na příklad hit posledních let paddleboard, nebo se můžete začít vznášet nad vodní hadinou pomocí eFoil Liftu či ověřit partnerskou sladěnost na dvoj kajaku.

A ruku na srdce, neplánujete si už léta zlepšit plavecký styl? Rybníky, řeky i jezera jsou ta nejideálnější tréninková místa k nácviku šipky či odnaučení plaveckých zlozvyků z dětství.

6. Spěte pod širákem
Poslední prázdninové dny se s námi mají rozloučit konečně typicky letním počasím. Využijme tropické letní noci, na které jsme v červenci marně čekali, ke kempování v přírodě. Pokud byste dali na výběr svým dětem možnost přespat v luxusním hotelu v prachových peřinách nebo strávit jednu noc pod hvězdami, co by si asi vybraly? Připravte jim dobrodružství, o kterém budou v září svým spolužákům s nadšením vyprávět.  Zážitky umocní i správná výbava. Nepodceňte výběr kvalitního spacáku, karimatky i stanu. „Zárukou kvality, u kterých nikdy při kempování nešlápnete vedle, jsou osvědčené značky Hannah, Kilimanjaro či Husky,“ doporučuje Jan Štádler, marketingový ředitel Hervis Sports.

7. Obohaťte si chuťové pohárky
Jak nejlépe zakončit všechny shora uvedené činnosti? Nás napadá jediná správná odpověď – u dobrého jídla. Překvapte své spolustolovníky nějakým originálním pokrmem nebo zkuste netradiční výzvu – uvařte si jen ze surovin z vaší zahrádky či připravte zarytým masožravcům vegetariánské recepty.  A pokud vaření příliš neholdujete, otestujte o těchto prázdninách nějaký pokrm či surovinu, na které jste neměli dosud odvahu. Chutě se totiž mění, takže není na škodu prubnout odmítanou mňamku po čase znovu.

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion

@svetzeny

Promotion
Promotion
Promotion