Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Pamatujete si legendární seriály z dob socialismu? Žena za pultem nebyla zdaleka jediným fenoménem. Otestujte svoje znalosti

Fenoménem 70. a 80. let byly televizní seriály, které u televize sledovali celé rodiny. V dnešní době je výběr opravdu extrémně pestrý a stanice soutěží o divákovu pozornost. V době socialismu tomu tak nebylo. Pamatujete si některé ze seriálů? Vyzkoušejte si své vědomosti!

Když se na obrazovce objevil elegán a gentleman každým coulem doktor Karel Sova, žádná žena u televizní obrazovky ani nedýchala. Bravurně zvládal operovat, řešit rodinnou krizi a umravňovat vrchní sestru. Díl co díl lidé soucítili s Annou Holubovou, která pracovala, starala se o dvě děti a ještě musela čelit bývalému manželovi, své matce i nově rozvíjející se známosti. Pamatujete si všechny seriály, které spadají do retro kategorie? Otestujte své znalosti!

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Jak dobře znáte nekonečný seriál Ulice? Pojďte se otestovat

Jak dobře znáte nekončený seriál televize Nova Ulice? Patříte mezi věrné fanoušky, kteří si o sobě myslí, že je nic nezaskočí? Pojďte si spolu s námi otestovat své znalosti v našem kvízu a ukažte, jak zdatní v tomto seriálu jste. Užijte si zábavu s celou svou rodinou.
svetzeny.cz

Socialismus i v seriálech

Tehdejší doba a především socialismus se promítl i do seriálů. Respektive, když se měl vysílat, musel být takzvaně nezávadný. Některé z nich proto vyzdvihovali socialistický životní ideál. Hrdina nebo hrdinka to nikdy neměli jednoduché, mnoho konfliktů, lidem se nelíbilo to či ono. Oni se však nevzdávali a překonávali překážky. Neváhali pro své ideály využít i osobní oběť, protože byli součástí celku. V očích diváků se tak stali hrdiny, kterými se chtěli stát.

 

Zdroj článku