Přejít k hlavnímu obsahu

Mami, tati, pojďte si hrát: Hrajte hry od Blackfire

Zábavné odpoledne s populárními deskovými hrami pro děti i dospělé. 20. září úderem 13. hodiny odstartovalo v inspirativním prostředí Impact Hub Praha velké herní odpoledne s mottem „ Mami, tati, pojďte si hrát!“.

Propagace značky Blackfire. Redakce neručí za obsah článku.

Rodiny s dětmi s chutí sváděly bitvy v deskových hrách společnosti ADC Blackfire Entertainment. Podstatou tohoto zábavného odpoledne bylo seznámit širší veřejnost s vybranými hrami a ukázat rodičům, že hrát si se svými dětmi je důležité. Čas, který rodiče s dětmi stráví, je tím největším darem. Kromě toho, že se děti učí novým dovednostem, užijí si s rodiči spoustu legrace. Ostatně hry společnosti ADC Blackfire Entertainment jsou koncipovány tak, aby si při nich přišli na své nejen děti, ale i dospělí. Rozvíjejí vypravěčské schopnosti, podporují kombinační myšlení, pozorování, postřeh a rodinnou soudržnost.

Pozvání na hravé odpoledne využilo i mnoho známých osobností, které přivedly své potomky k herním stolům.

Dospělí versus děti

U jednoho z nich si herečka Nela Boudová spolu se svými dětmi vyzkoušela své strategické a obchodní schopnosti ve hře HOTEL.

Nela Boudová o tom říká: „Při mém pracovním vytížení je pro mě opravdu důležité strávit volný čas s mými dětmi smysluplně. Hra HOTEL je naše nejoblíbenější hra a všem ji srdečně doporučuji.“

U jiného stolu soupeřila herečka Tereza Šefrnová s mistrem světa v K1 Petrem Vondráčkem v populární hře KONCEPT, která skvěle rozvíjí představivost, schopnost popsat věci jen pomocí obrázků a logické myšlení. Dlouho nebylo jasné, kdo z nich zvítězí, přestože tento souboj mozků byl nadšeně podporován ze strany přihlížejících diváků.

Tereza s Petrem se shodli: „Je skvělé, že je společnost, která myslí nejen na děti, ale i na dospělé.“

_MG_6829

Zábava pro všechny

Herec Jan Dolanský zvolil hru JUNGLE SPEED, jejíž koncepcí je rozvoj pohotovosti, dobrého pozorování, postřehu a reflexů. Všechny tyto vlastnosti ale musel prokazovat proti silným soupeřům, kterými mu byly jeho děti.

Jan Dolanský k tomu řekl:„Jsem překvapen, jak nás tato hra zaujala. JUNGLE SPEED si rád přibalím na dovolenou, kde se k nám jistě přidají i další hráči.“

Celou akci moderoval herec Braňo Polák, který si stihl se synem zahrát hru DIXIT, založenou na schopnosti popisu toho, co vidí na obrázku a představivosti. Tím, že se v této hře střídá role vypravěče, je postaráno o velkou zábavu.

Braňo Polák neskrýval nadšení:

„V takhle přátelské atmosféře jsem se moc rád na pár hodin stal dítětem. DIXIT je hra, která je hodně blízká mé práci, takže jsem z ní byl nadšený.“

Každý si zde mohl vyzkoušet některou z her a vybrat si tak tu, která se mu nejvíc líbí.

Díky tvořivé a hravé atmosféře se celý prostor proměnil v jednu velkou společenskou událost, ve které se sešly rozmanité skupiny hráčů deskových her a opravdu se dobře bavily.

_MG_7003