Přejít k hlavnímu obsahu

5 nejlepších aplikací, které vám zpříjemní cestování

Info ikona
5 nejlepších aplikací, které vám zpříjemní cestování

V dnešním článku vám představíme praktické cestovní aplikace, s kterými bude poznávání neznámých destinací o kousek příjemnější. Aplikace jsou dostupné pro Android a iOS, takže nezáleží na tom, jaký telefon máte. Čtěte dál.

Většinu aplikací si můžete prohlédnout i v pc verzi, tak si je vyzkoušejte ještě před stažením do telefonu, abyste si byli jistí, že vám budou vyhovovat.

PackPoint

Pánové, dobrá zpráva, už nikdy nezapomenete zabalit plavky a jiné nezbytnosti! PackPoint je ideální aplikace pro všechny, kteří mají problém s balením na cesty. Pomůže vám sestavit seznam věcí na základě destinace, délky pobytu a plánovaných aktivit. Aplikace bere v úvahu i počasí v cílové destinaci a poskytne personalizovaný seznam věcí na zabalení. Svůj seznam můžete sdílet s ostatními, což je užitečné pro skupinové cestování. PackPoint připomene základní věci jako jsou nabíječky, cestovní doklady a léky. Umožňuje přidávat vlastní položky, takže si můžete balení přizpůsobit podle svých potřeb. Při cestování je také dobře vědět kde budete nocovat, na megaubytko.cz najdete veškeré potřebné informace o ubytování v cíli vaší cesty.

Google Maps

Google Maps je nezbytná aplikace pro každého cestovatele. Nabízí přesné mapy, navigaci a informace o provozu v reálném čase, což vám umožní snadno se orientovat v neznámých městech a lokalitách. Umožňuje objevit restaurace, obchody a další zajímavá místa ve vašem okolí, ať už hledáte nejlepší místa k jídlu, památky nebo nákupní centra. Aplikace poskytuje možnost stahovat mapy pro offline použití, což je praktické při cestování do oblastí bez internetového připojení. S funkcí Street View můžete předem prozkoumat místa, kam se chystáte, a získat tak lepší představu o okolí. Google Maps vám také pomůže najít optimální trasu pro pěší, cyklisty i motoristy. Nechybí ani možnost přidávat místa do oblíbených nebo do různých seznamů, abyste vše měli po ruce.

xTiles

xTiles je inovativní aplikace, která vám umožní vizuálně strukturovat cestovní plány, poznámky a nápady. Můžete si vytvořit vizuální tabulky s itineráři, seznamy míst k návštěvě a dalšími důležitými informacemi. Pokud si nechcete stahovat PackPoint, klidně si vytvořte seznam věcí k zabalení v xTiles, je to jednoduché a máte ohromné množství možností, jak si ho vytvořit. Nezapomeňte si před dovolenou také zkontrolovat, jestli vám nechybí stylové plážové kousky, pokud ano, zamiřte na Astratex.cz.

Aplikace je skvělá pro organizaci a plánování cest, ať už jde o krátké výlety nebo dlouhou dovolenou. Umožňuje také sdílet vaše plány s ostatními, což je užitečné pro skupinové cestování nebo pro získání dalších názorů. Díky xTiles můžete mít všechny své cestovní plány přehledně na jednom místě, což usnadňuje jejich úpravy a aktualizace podle aktuálních potřeb.

Ačkoliv aplikaci doporučujeme v souvislosti s cestováním, můžete ji používat klidně po celý rok. Je neocenitelný na vytváření poznámek, zápisků, tabulek, kalendářů a všeho možného. Verze zdarma toho nabízí opravdu mnoho a může to být perfektní pomocník ve škole, práci nebo domácnosti.

AllTrails

AllTrails je výborná aplikace pro milovníky outdoorových aktivit jako je turistika, běh nebo cyklistika. Nabízí detailní mapy a průvodce pro více než 100 000 tras po celém světě, což vám umožní objevovat nové a zajímavé cesty. Můžete objevovat nové trasy, sdílet své zážitky a hodnocení s ostatními uživateli, což vám pomůže najít ty nejlepší a nejkrásnější trasy podle zkušeností ostatních. Aplikace také umožňuje stahovat trasy pro offline použití, což je podobně jako u Google maps vhodné pro cestování do oblastí bez mobilního signálu. S AllTrails můžete plánovat své outdoorové dobrodružství s jistotou, že máte všechny potřebné informace na dosah ruky.

FlightRadar24

FlightRadar24 je užitečná aplikace pro sledování letů v reálném čase. Umožňuje sledovat pohyb letadel po celém světě a poskytuje informace o letu jako jsou zpoždění, aktuální poloha, startovní a cílová destinace, rychlost a výška letu. Aplikace je ideální pro sledování vlastního letu nebo pro získání informací o letu někoho jiného (např. přílet blízkých osob). Můžete sledovat konkrétní letadlo, nebo jen tak prozkoumávat vzdušný prostor nad různými částmi světa. FlightRadar24 je neocenitelným pomocníkem pro všechny, kdo chtějí mít přehled o aktuální situaci ve vzduchu.