Přejít k hlavnímu obsahu

Nejoblíbenější dívčí jména a jejich numerologický význam: Jaký osud jste vybrali svému dítěti?

Info ikona
Jste spíše zastánkyněmi tradičních českých jmen, nebo máte v zásobě jmen i ta mezinárodní?

Nejen datum narození může předurčit díky znamení zvěrokruhu naše vlastnosti. Pokud jste ve fázi výběru jména pro vaši holčičku a vybíráte-li z nejoblíbenějších jmen posledních let, můžete si zjistit, k čemu jsou jejich nositelky předurčeny.

Abyste získali osudové číslo kompletně, je potřeba provést součet jména i příjmení. K tomu slouží převodní tabulka, kde si k jednotlivým písmenům ve jméně přiřadíte čísla. Ta pak sečtete a vyjde vám celkové číslo, k němuž se řadí i konkrétní charakteristika

Ema, Emma 

Emma/Ema mele maso, Emma/Ema má mísu. Toto jméno máme úzce spojené s našimi prvními slabikáři. V poslední době vévodí statistikám nejoblíbenějších jmen. Jednak pro jeho měkkost, optimální délku, ale také možnosti jméno zdrobnit na varianty jako Emmička, Emča nebo Emi. Pokud zvolíte variantu Emma, pak jste ji předali do vínku bystrost a přátelskou povahu. Dívky s variantou jména Emma, kterým vyšlo číslo 5, se snáze přizpůsobují změnám a také rády zkouší nové věci. Pokud se rozhodnete pro variantu s jedním “m”, nebude se lišit jmenovkyně o tolik v charakteristice od prodloužené varianty se dvěma “m”. Jedinci s číslem 1, které přísluší těmto ženám, patří k průkopnickým extrovertkám, které oplývají kreativitou a milují dobrodružství. Často také dychtí po úspěchu a touží po pochlebování.

Nejoblíbenější chlapecká jména a jejich numerologický význam: Jaký osud jste vybrali svému dítěti?

svetzeny.cz

Anna, Eliška 

Jméno Anna, pocházející z hebrejštiny, opět nabývá na oblíbenosti. Není se čemu divit. Díky jeho milému a jemnému znění, optimální délce a možnostem oslovování, které jméno nabízí, je stále častější variantou, kterou si aktuálně budoucí rodiče vybírají. Po přiřazení čísel a sečtení zjistíme, že číslem tohoto jména je 3. Aničky pravděpodobně budou milovat životní potěšení a budou patřit mezi požitkářky. Pro okolí mohou být také velmi inspirativními osobnostmi. Číslo 3 vychází i Eliškám. Elišky, které zanedlouho oslaví i svátek, patří stejně jako Anny k příjemným osobnostem. Vždyť pokud bychom zapátrali, určitě máme každý ve svém okolí nějakou Aničku nebo Elišku, která patří k pozitivním osobám. 

Kristýna 

Ženské jméno Kristýna má mnoho podob, proto je i stále častěji vybíraným jménem. Můžeme se setkávat se zdomácnělými podobami jména jako jsou Krista, Kristý, Kikina, nebo pak Týnka a Tina. Doslovně bychom mohli přeložit toto ženské jméno jako křesťanka. Po zjištění můžete zjistit, že jméno Kristýna odpovídá jmennému číslu 9, což z nich dělá vůdce, kteří jsou ovšem přirozeně respektováni. Devítky milují rovnováhu a harmonii a mají také smysl pro povinnost. 

Numerologický význam dívčích jmen oblíbených v dětství našich babiček: Zjistěte, co symbolizují jména Marie, Jana, Věra a další

svetzeny.cz

Anežka 

Pokud si přejete dát vašemu děvčátku tradiční české jméno, pak bude Anna nebo Anežka rozhodně těmi, které se budou vázat k předešlým tradicím, zároveň ale budou nadčasová. Jméno předurčuje v jeho významu nositelce nevinnost. Po přiřazení čísel k jednotlivým hláskám ve jméně jsme zjistili číslo 22, které předurčuje jeho majitele k přetváření světa v lepší místo. Neustále hledají rovnováhu a oplývají neustálou vnitřní silou. 

Natálie 

Natálie nabyla na oblíbenosti díky moderní formě a nadčasovosti. Ženy nebo dívky, kterým náleží toto jméno, slaví jmeniny těsně před Vánocemi a význam tohoto jména je i “narozená”. Jméno Natálie dostávaly dívky, které byly narozené hlavně v období Vánoc, nicméně radost svou přítomností vám mohou tyto osobnosti předávat celoročně! Natáliím přísluší dle numerologické tabulky číslo 8, které dává těmto ženám a dívkám smysl pro realitu a organizovanost. Vynikají v obchodních činnostech, protože jsou schopné si vypočítat předem i očekávané výnosy a naopak i na druhé straně rizika. Mají potenciál pro vytvoření úspěšné kariéry. 

Zdroj článku