Přejít k hlavnímu obsahu

Síla krystalů: Pomohou s trápením, nespavostí i s kariérou. Který kámen se hodí pro vás?

Info ikona
Krystaly

Lidé odpradávna věřili v sílu krystalů. Kdysi je naši předci dokonce používali jako prostředek pro komunikaci s vesmírem a měli za to, že krystaly dokáží zachytit nebeskou energii. I dnes mnoho lidí čerpá energii z krystalů. Ale který minerál či polodrahokam je ten vhodný pro vás? S výběrem vám pomůže náš článek.

Obecné zásady výběru

• Pokud budete kámen kupovat na internetu, projděte si nejprve spolehlivé e-shopy (včetně recenzí na ně) a zjistěte si obvyklé ceny. Pokud byste narazili na e-shop s podezřele nízkými cenami, raději se mu vyhněte, mohlo by se stát, že koupíte bezcenný padělek polodrahokamu či minerálu.

• Existují i kamenné obchody, které se na prodej kamenů specializují. Velkou výhodou je, že zde pracují vyškolení pracovníci, kteří vám pomohou kámen vybrat na míru vašim potřebám. Většinou prodávají nejen kameny samotné, ale i doplňkovou bižuterii vyrobenou ze vzácných nerostů.

• Pamatujte, že ideálně by si kámen měl vybrat vás, ne vy jeho. Nejlepší je tedy vybírat při osobní návštěvě. Zavřete oči a nechte se vést svým vnitřním hlasem. V momentě, kdy vaše mysl bude klidná a zároveň budete cítit náboj energie, vytáhla jste si ten pravý kámen pro vás.

 

Který kámen zvolit?

Každý kámen se hodí k jiným účelům. Vybírat byste neměla dle toho, jaká barva či tvar se vám líbí, nebo co by se vám hodilo do interiéru. Rovněž má například každé hvězdné znamení svůj vhodný kámen, takže lze se řídit i tímto, ale primárně se podívejte k čemu se kámen využívá.

Typologie: Co o vás prozradí tvar vašeho obličeje?

Ve tváři je vepsán náš život. Všichni známe věštění z dlaní, nicméně už na první pohled můžete odhadnout základní vastnosti dané osoby. Že nevěříte? Tak se přesvěčte!
svetzeny.cz

Ametyst

Ametyst je pro svou krásnou sytou fialovou barvu velmi vyhledávaný. Často se z něj vyrábějí amulety, jelikož se věří, že má ochrannou sílu a „bdí“ nad svým nositelem. Pokud se tedy cítíte z nějakého důvodu v nebezpečí, určitě se porozhlédněte po řetízku s ametystem.Rovněž se uvádí, že ametyst má sílu uklidnit mysl. Hodí se tedy pro ty, kteří si procházejí stresovým obdobím či velkým trápením.

 

Růženín

Růženín je kámen lásky. Říká se, že jeho energie dokáže harmonizovat vztahy, obnovit důvěru mezi párem a posílit emoční propojení.Rovněž prý pomáhá vyrovnat se s rozchodem, zlomeným srdcem a tlumí smutek. Oblíbený je hlavně mezi ženami, protože se věří, že jeho energie má pozitivní vliv na plodnost a dále má ochranné účinky na plod v těle matky.

 

Citrín

Citrín je kámen, který symbolizuje duševní energii. Měl by vás nabudit a jeho energie by vás měla zahltit novými nápady, probudit ve vás kreativitu a talent a zvýšit vám sebevědomí. O pořízení tohoto kamene byste tedy měla uvažovat, pokud vám připadá, že se v pracovním životě nikam neposouváte a potřebovala byste motivaci ke změně. Kámen by vás měl podpořit v tom, abyste přišla s novými návrhy v práci, nebo se třeba i pokusila získat nové zaměstnání.

 

Křišťál

Někdy se mu také přezdívá „Kámen kamenů“, jelikož má mít údajně velmi silné účinky na lidskou psychiku. Svého majitele má dobíjet energií, chránit jeho auru, dále má čistit a harmonizovat energie kolem něj. Je to kámen, který pomáhá sebezdokonalovat se, podporuje moudrost a vytrvalost. Křišťál umístěný v ložnici vám údajně zaručí klidný spánek.

Kouzla a rituály: Věštění z barevných kamínků

Tuto metodu rozvažování nad životem, hodnocení souvislostí a nahlížení do budoucna odnepaměti používají afričtí šamani, kteří jí říkali „mluvící kameny“. Tento způsob věštění je velmi jednoduchý. Zkuste to taky!
svetzeny.cz

Rande a znamení zvěrokruhu: Čtěte, než přijmete pozvání!

Chystáte se na schůzku a nevíte, co očekávat? Hvězdy vám napoví! Stačí znát datum narození vašeho protějšku a můžete se podívat, co od něj lze očekávat. Také zjistíte, jestli je mezi vašimi znameními zvěrokruhu vůbec nějaká kompatibilita a jaké vlastnosti váš potenciální partner má. Rozhodování, zda na schůzku jít či ne, tak bude jednoduché.
svetzeny.cz