Přejít k hlavnímu obsahu

Módní trend 2023: Capri kalhoty hlásí velký návrat. Inspirujte se v naší galerii

Je všeobecně známo, že módní trendy se vrací. Proto rozhodně své staré kousky rozhodně nevyhazujte! Určitě přijde čas, kdy budou opět vládnout módním trendům. A přesně to platí pro capri kalhoty, které hlásí svůj velký návrat! Pokud je doma nemáte, nezoufete. Inspirujte se v naší galerii, kde najdete ty pravé pro vás!

Capri kalhoty zpátky ve hře

Móda má všeobecně vzato cyklickou povahu a některé trendy si každou sezonu najdou svou cestu zpátky na vrchol. Ačkoliv jsme to možná nečekali, mezi takové patří i kalhotový trend 90. let – tzv. capri kalhoty. Jedná se o kalhoty, které se vyznačují tříčtvrteční délkou. Sahají tedy většinou od kolen přibližně do půlky lýtek. Narozdíl od kalhot s nízkým pasem, korzetových topů a dalších vracejících se módních trendů, jsou capri kalhoty pohodlné, praktické a univerzální. Dají se nosit v podstatě k jakékoliv příležitosti – ať už na procházku, do kanceláře, nebo na společenský večírek.

Mohlo by se vám líbit

Trend podzimu 2023: Červené šaty vás promění v ohnivou bohyni. Inspirujte se v naší galerii

Zatímco loňský rok se držely módní trendy s barvami spíše při zemi a šatníky ovládaly elegantní hnědé, krémové či třeba khaki odstíny, letošní podzim s sebou přináší pořádnou jiskru v podobě červených šatů. Červená je barvou vášně, ale zároveň i krásně ladí s barvami přírody v tomto krásném období roku. Také okamžitě upoutá pozornost ostatních, jelikož červená barva proniká do našeho zraku nejintenzivněji.
svetzeny.cz

In v každém věku

Zájem o capri kalhoty v poslední době neskutečně vzrostl. Trendy jsou nejen na sociálních sítích, ale i podle dat shromážděných aplikací pro finanční technologie Afterpay ukazují, že prodeje těchto kalhot vzrostly o celých 22%. Z těch tvoří 52% generace x (skupina lidí narozena přibližně v rozmezí roku 1965 a 1980, pozn. redakce) a 43% generace Z (skupina lidí narozena od 2.poloviny 90. let do roku 2010, pozn. redakce). Velmi sluší ale i starším dámám – jak již bylo zmíněno, tento typ kalhot je velice univerzální. Z toho vyplývá, že ať už si kalhoty oblečete v jakémkoliv věku, rozhodně se nemusíte bát, že by z toho bylo módní faux pas.

Jak nosit capri kalhoty v roce 2023

Při přeměně trendu z dob minulých na něco, co je nositelné dnes, mějte na paměti, že pokud jde o módu, neexistují žádná pravidla. Na trhu je momentálně tolik stylů capri kalhot, že je zcela na vás, po jakém z nich sáhnete. Nejlepší strategií je experimentovat. Nebojte se vyjít ze své komfortní zóny a najít si tak svůj styl, který vám bude vyhovovat. Inspiraci pro capri kalhoty, ve kterých rozhodně nešlápnete vedle, najdete v naší galerii.

Inspirace na capri kalhoty
Zdroj článku