Přejít k hlavnímu obsahu

Konec izolace? Nejlepší vánoční dárek pro seniory

Starší a ohrožení lidé nemusí trpět v nekonečné karanténě, řešením je testování. Domovy pro seniory jsou už měsíce zavřené. Dlouhou izolací lidská psychika nesmírně trpí – starší oslabení lidé doslova umírají steskem. Především v domech pro seniory je proto třeba zvýšit kapacity testování a zmírnit dopady epidemie.

Zařízení sociální péče se kromě narůstajících cen za péči potýkají hlavně s nedostatkem aktivního personálu, který druhá vlna koronaviru silně zasáhla. O klienty, kteří se často nesmějí vzdalovat z pokojů, tak pečují s vypětím sil zbylí zdraví zaměstnanci. Těch je bohužel velký nedostatek. 

Vyřešit podstav zaměstnanců

“Pokud u zaměstnanců zjistíme protilátky, ale negativní aktuální test, můžeme je dva až tři měsíce nasazovat do práce bez nebezpečí, že by onemocněli nebo ohrozili jiné. Pozitivní lidé odejdou do karantény a vrátí se, až nebudou přenašeči a získají protilátky. Tak bude možné udržet sociální služby v chodu,“ vysvětluje Jindřich Vobořil, ředitel společnosti Podané ruce. 

Pomozme pracovníkům sociálních služeb vracet se bezpečně do práce a zajistit důstojnou péči o ty nejzranitelnější, kteří až příliš dlouho zůstali na okraji zájmu. Společnost Podané ruce a Asociace poskytovatelů sociálních služeb, za podpory společnosti Sazka, pokračují ve sbírce Covid-19. Ta už od začátku pandemie pomáhá sociálním službám a jejich uživatelům.

Přispějte a Sazka váš příspěvek zdvojnásobí

„Okamžitý příspěvek ve výši 1 000 000 Kč jsme poslali na transparentní účet společnosti Podané ruce. Nakoupí se za ně oxygenerátory, odsávačky a další zdravotnické vybavení, které je nyní v lůžkových zařízeních obzvláště potřeba. Velký důraz klademe na zajištění testů na protilátky pro personál, protože protilátky se vytvářejí zhruba u 50 % všech, kteří koronavirus prodělali,“ řekl Václav Friedmann, ředitel komunikace společnosti Sazka. 

Mimo to ještě Sazka ve spolupráci se společností Podané ruce spouští za stejným účelem i crowdfundingovou sbírku na částku 500 000 Kč. Její výtěžek po skončení kampaně Sazka zdvojnásobí. Sbírku může podpořit kdokoliv s vědomím, že každá darovaná koruna nakonec přinese dvojnásobný výtěžek. Přispět je možné přes darovací portál Darujme.cz nebo na transparentní účet pod názvem Společnost Podané ruce, o.ps. u Fio banky, a.s. Číslo účtu je: 2701786666/2010.