Přejít k hlavnímu obsahu

Mrazivý prosincový úplněk v Blížencích: Bude mimořádně magický. Nejsilněji jej pocítí Panny, Střelci a Ryby

Info ikona
úplněk

Mrazivý prosincový úplněk nastane již zítra. Odehraje se v proměnlivém znamení Blíženců. Tento úplněk bude mimořádně magický a všem nám přinese štěstí. Nejsilněji jeho vliv pocítí Panny, Střelci a Ryby.

Výjimečnost mrazivého prosincového úplňku

Prosincovému úplňku se rovněž také někdy přezdívá chladný, studený, jinovatkový nebo také úplněk dlouhé noci. Poslední název vymyslel severoamerický indiánský kmen známý jako Mohykáni. Jméno úplňku dali dle času, kdy se odehrává – během nejdelších nocí v roce, které se odehrávají v období kolem zimního slunovratu. Rovněž také tento úplněk svítí na obloze delší dobu, než většina jiných úplňků. Prosincový úplněk nastane 19. prosince ráno. Bude také tzv. mikroúplňkem. Tímto termínem nazýváme úplněk, ve kterém se Měsíc nachází v nejvzdálenějším bodě od planety Země. Pouhým lidským okem však rozdíl nepoznáme.

Odehraje se ve znamení Blíženců a bude mimořádně magický

Astrolog David Odyssey v rozhovoru pro web Nylon tvrdí, že prosincový úplněk bude mimořádně magický. Přichází po zatmění Slunce, což je dle astrologa vždy spojeno s mírně negativními událostmi. Tento úplněk by měl prozářit temnotu a vnést do našich životů opět naději a světlo. Příznivý je vliv planety Jupiter, o které se někdy také hovoří jako o symbolu štěstěny. Ať už se vám v poslední době dělo cokoliv špatného, závěr roku vypadá z hlediska astrologie příznivě. Opět by měla zavládnout harmonie.

Info ikona
Placeholder image

Odehraje se ve znamení komunikativních, veselých a zvídavých Blíženců. Nejprve je třeba říct, že obecně úplňky představují příležitost uzavřít určité záležitosti. Může to být kapitola ve vztahu, projekt v práci nebo třeba rekonstrukce. Cokoliv, co máte rozdělaného. Jsou to také kulminační body zlomu, kdy dochází ke změnám. Energie znamení Blíženců k tomu svádí ještě více, jak víme, je to proměnlivé vzdušné znamení, které své nálady a pocity mění nejrychleji ze všech. Nicméně pokud změny nastanou, vězte, že budou pozitivní. Úplněk v Blížencích proběhne v atmosféře bezstarostnosti. Po náročném roce, který jsme všichni prožili, to bude velmi úlevné a osvobozující pro všechny. Blíženci jsou také velmi komunikativním znamením, v tomto čase pocítíme silnou touhu nebýt sám.

Nejsilněji jej pocítí Panny, Střelci a Ryby

Vždy platí, že velmi intenzivně pocítí vliv úplňku to znamení zvěrokruhu, ve kterém se úplněk odehrává, tento měsíc jsou to Blíženci. Ti v tento čas budou usilovně hledat sami sebe a přemýšlet, co skutečně od života chtějí. Pamatujte si tři důležité klíče ke štěstí: intuice, práce s fakty a komplexní pohled na věc. Velmi silně také úplněk ovlivní Panny. Ty také budou mít přemýšlivou náladu, ale tok jejich myšlenek a vizí se bude točit kolem kariéry. Je dost možné, že je tento úplněk přiměje vydat se jinou cestou než doposud.

Střelci zhodnotí svůj vztah s partnerem. Nemají rádi vážné debaty, ale tentokrát je komunikativní energie Blíženců přiměje zasednout k jednomu stolu s partnerem a určité věci si vyříkat a ujasnit. Ryby budou také řešit vztahy, avšak pouze ty rodinné. Možná najdou odvahu zeptat se na věci, které jim už dlouho vrtaly hlavou. Další možností je, že změní určité zvyklosti svojí domácnosti.

Zdroje: Almanac, Nylon, Instyle, Bustle