Přejít k hlavnímu obsahu

Malé zázračné bobulky s léčivými účinky: fungují také jako prevence rakoviny

Info ikona
Malé zázračné bobulky s léčivými účinky

Malé plody působí nenápadně a možná jste o některých ani dosud neslyšeli. Věřte ale, že jsou nabité vitamíny a dokáží léčit všemožné neduhy a zahnat i depresi. Rozhodně zkuste ochutnat a zařadit do svého jídelníčku, pro své zdraví uděláte hodně. Seznamte se!

Rakytník namísto citrusů

Oranžové bobule rakytníku řešetlákového dozrávají na podzim a ceněné jsou hlavně pro vysoký obsah vitaminu C. I proto se rostlině říká citroník severu nebo sibiřský zázrak. K dostání je v podobě šťáv, džemů a kompotů. 

Goji jako všelék

Goji neboli kustovnice čínská je tradičním lékem na všechny neduhy v čínské medicíně. Naši předkové dokonce považovali goji za elixír dlouhověkosti. Užívat můžete sušené plody, nesmíte však přesáhnout dávku 30g za den. Prospějete hlavně svému zraku a zpomalíte proces stárnutí – mohli bychom tedy očekávat i vyhlazení vrásek.

Vy už zase máte kašel? Svět ženy poradí, jak se ho zbavit

svetzeny.cz

Arónie pro imunitu

Lidově černý jeřáb. Plody tohoto keře jsou bohaté hlavně na flavonoidy, které zpevňují cévy. Sirup, který se z arónie vyrábí, snižuje hladinu cholesterolu a posiluje imunitu, bojuje tedy i s civilizačními nemocemi. Moderní věda nyní zjistila, že látky obsažené v arónii fungují jako prevence rakoviny tlustého střeva, ale také žaludečního vředu, různých zánětů nebo jaterního selhání.

Amalaki jako antioxidant

Říká se mu indický angrešt. V Indii, odkud pochází, je amalaki posvátné a má přezdívku nebeské ovoce. Má protizánětlivé účinky, funguje na snížení zánětů, horeček a nachlazení. Bobule amalaki snižují cholesterol v krvi a všeobecně se používá k posílení imunity. Je v něm hodně vitaminu C a k dostání je u nás v sušené podobě.