Přejít k hlavnímu obsahu

Jaro se blíží a s ním i senná rýma. Tři rychlé tipy, které vám pomohou: Větrejte nebo zkuste zázvorový čaj

Info ikona
senná rýma

Jakkoli krásné může být jaro v plném rozkvětu, i toto období se může rychle stát samotným peklem pro ty, kteří jsou alergičtí a jaro protrpí ruku v ruce se sennou rýmou. Zde jsou tři rychlé tipy, jak si ulevit.

Ach ano, jaro! Po dlouhé šedé zimě se těšíme na cvrlikání ptáků, teplé sluneční paprsky na tvářích a kvetoucí rostliny! Počkat - kvetoucí rostliny? To, co je pro mnohé hezké na pohled, má pro ostatní bohužel velmi nepříjemné důsledky, protože  probouzející se jaro  znamená i otravné  množství pylu. Místo užívání si krás jara je tu i druhý tábor, který bojuje se sennou rýmou, se záchvaty kýchání a slzením očí. Ani o nedělích a svátcích nám senná rýma nedovolí vydechnout, a tak se jarní čas rychle stává skutečným hororem. Zde jsou tři každodenní tipy pro období alergií:

1. Pijte mátový nebo zázvorový čaj

I když se jaro nemusí nutně zdát jako ideální čas na horký nápoj, zázvor a máta peprná jsou dobrými domácími léky na sennou rýmu a lze je použít například i jako čaj k relaxaci. Máta peprná má expektorační účinek a pomáhá snižovat otoky. Pálivý zázvor stimuluje prokrvení sliznic a dokáže zajistit rychlejší hojení zánětů. Pomoci mohou i další rostliny jako eukalyptus a kopřiva nebo pálivé koření!

2. Brzy ráno vyvětrejte

Pokud je to možné, okna a dveře by se neměly moc otevírat, ale i tak samozřejmě potřebujeme závan čerstvého vzduchu ve vlastních prostorách. Pokud bydlíte ve městě, měli byste větrat co nejdříve ráno, kdy je koncentrace pylu ve vzduchu o něco nižší. V noci platí heslo: Zavírejte okna, i když je vám horko.

3. Sprcha před spaním

Abychom si ten otravný pyl nebrali s sebou do postele, měli bychom se před spaním osprchovat a umýt si důkladně pokožku a vlasy. Vše, co se přes den usadilo, lze z těla spláchnout a noc je tak rázem klidnější. Pokud budete pravidelně prát i ručníky a ložní prádlo, můžete zabránit tomu, aby se zde zbytky pylu usazovaly zbytečně dlouho.