Přejít k hlavnímu obsahu

Podzimní módní trendy: Poradíme vám, co frčí

Léto zase uteklo rychleji, než mělo. Je načase doplnit si podzimní šatník – samozřejmě podle letošních zásad paní Módy. Vybrali jsme pro vás 4 nejdůležitější.

1. Minimalismus

Po jarní a letní bouři výrazných vzorů i barev se podzimní móda výrazně zklidňuje a jejím hlavním mottem je minimalismus. Ornamenty se smrsknou jen do drobných detailů v podobě malé výšivky, vzoru tkaniny, kousku jemné krajky. I barvy jsou umírněnější – vedou nenápadné šedivé tóny, námořnická modř, smaragdová zeleň, khaki, nekřiklavé černobílé kombinace či decentní uplatnění růžové.

2. Bundy a kabáty

Podzimní počasí bývá vrtkavé a sychravé, takže se nelze divit, že se módní tvůrci zaměřují na kabáty, saka a bundy. Ty se podle Moniky Janotové z Gate v letošních podzimních trendech uplatní jak ve velice ženských siluetách s úzkým pasem a zdůrazněnými rameny, tak i v oversize střizích. „Žádná kolekce se neobejde bez citování výrazné éry minulosti. Chybu také neuděláte krátkou bundičkou z umělé kůže,“ říká.

3. Pánský mix

Trendy budete, když si vypůjčíte něco z partnerova šatníku – kombinace jeho saka či bundy s vaší oblíbenou sukní vytvoří ten správný letošní podzimní look. Variace na propojování pánského a dámského pokračuje ve spojování pánských oblekových vzorů s výšivkou nebo výrazných textur s hedvábnými materiály. Oblíbenou inspirací návrhářů jsou již tradičně uniformy. Zejména ty námořnické jsou transformovány do úzkých přepásaných kabátů v temné modré. „Pánský mix doplňují nízké kozačky s rovnou podešví nebo na středně vysokém podpatku. Barevné ladění obuvi se rovněž nese v duchu pánského konzervatismu, tedy v odstínech šedé, tmavě vínové a černé. Kromě nízkých kozaček výrazně dominují tmavé polobotky na zvýšené podešvi, u kterých se dá předpokládat, že budou hitem sezony,“ říká Veronika Sajdoková z CCC.

4. Retro look

Pro letošní podzim ho představuje úzký pas, mididélka sukní a volba materiálu. Typické jsou klasické vlněné a tvídové tkaniny, u obuvi je kladen důraz na kvalitní zpracování v tradiční hnědé kůži. Kostýmky se sukní v mididélce se nově nosí v elegantním spojení bot sladěných s punčochami tón v tónu. Nejenže toto elegantní řešení prodlužuje celkovou siluetu, ale působí i velice nově a svěže,“ dodává Monika Janotová z Gate. „Na přehlídkových molech jsme mohli zaznamenat návrat 70. i 90. let, zajímavostí se stala pocta jednomu z největších filmových tvůrců Hitchcockovi, která s sebou přinesla mididélku sukní, zdůrazněný pas a retro šněrovací dámské boty.“

Foto: CCC (1)