Přejít k hlavnímu obsahu

Zábavný kvíz: Vyberte si jeden ze symbolů. Volba určí, zda byste se měli zbavit negativní energie, úzkostí či zábran

Info ikona
Zabavny kviz

Vyzkoušejte si zábavný kvíz. Stačí si zvolit jeden ze šesti staroegyptských symbolů, abyste se dozvěděli, čeho byste se ve svém životě měli zbavit. Jsou to úzkosti, lidé vyzařující negativní energii nebo zábrany?

Princip zábavného kvízu

Níže naleznete koláž složenou z 6 různých významných egyptských symbolů. Pozorně se na ni zadívejte. Vyberte si jeden ze symbolů, který vás nejvíce upoutal. Dejte si čas na rozmyšlenou, nespěchejte. Vaše volba symbolu určí, co byste ve svém životě měli změnit. Níže pak naleznete interpretaci jednotlivých symbolů.

Info ikona
Egypt

Lev, kočka, pes nebo delfín: Jaké zvíře jste podle osobnosti vy?

svetzeny.cz

1. Zbavte se potlačovaných emocí – Nilský kříž Anch

Vybrali jste si egyptský symbol života – nilský kříž Anch. Jste někdo, kdo má ve svém srdci hodně lásky a pro druhé by se rozdal. Míváte však problémy s tím, abyste vyjádřili své emoce. Jste zranitelní a citliví, obáváte se, že si lidé vašich citů nebudou vážit a také zklamání. Je třeba, abyste se zbavili potlačovaných negativních emocí a naučili se dát volný průchod pocitům. Přinese vám to psychickou úlevu.

2. Zbavte se špatných rodinných vztahů – Sokol

Pokud jste si vybrali jako symbol sokola, značí to, že mezi vámi a nějakým rodinným příslušníkem jsou napjaté vztahy. Ačkoliv jste jedna krev, vaše setkání končí hádkami. Možná nastal čas popřemýšlet o nápravě. Pokuste se vybudovat si pozitivnější vztah s touto osobou či osobami. I když vám teď nejsou tak blízcí, pokuste se je znovu začlenit do svého života.

3. Zbavte se negativní energie – Džed

Číslo 3 je staroegyptský symbol, který nazýváme „džed“. Jednalo se o posvátný samostatně stojící sloup či pilíř, který symbolizoval stabilitu života. Pokud jste si jej vybrali, podvědomě cítíte, že je kolem vám mnoho negativní energie. Ta může pramenit zejména od „energetických upírů“, tedy lidí kolem vás, kteří vás „vysávají“. Obklopte se pozitivně smýšlejícími lidmi a negativisty „vyškrtněte“ ze svého života.

4. Zbavte se úzkostí – Ba

Staroegyptská představa člověka byla taková, že lidská osobnost je složena z pěti částí, Ba byla jednou z nich. Pokud jste si vybrali tento symbol, tak jste úzkostný člověk, který se bojí zkoušet nové věci. Možná jste v dětství zažili hodně dobrodružství, ale kvůli některým životním zkušenostem jste teď mnohem opatrnější. Měli byste se naučit myslet pozitivně a žít přítomným okamžikem.

Nejpoulárnější jména pro děti roku 2021 ve světě i u nás a jejich význam

svetzeny.cz

5. Zbavte se zábran – Benu

Vybrali jste si symbol mytologické bytosti Benu, což byl pták, kterého staří Egypťané uctívali. Neradi riskujete a opouštíte svou komfortní zónu. Změny vás stresují. I když jste s něčím nespokojení, bojíte se to změnit. Zbavte se zábran a trochu se uvolněte. Nebojte se experimentovat a přestaňte na věcech dogmaticky lpět.

6. Zbavte se falešných přátel – Skarabeus

Vybrali jste si symbol skarabea, posvátného brouka, který byl ve starém Egyptě uctíván. Jste extrémně empatický, hodný a nápomocný člověk. Dobrota vašeho srdce bohužel přitahuje někdy i špatné lidi, kteří se vydávají za vaše přátele, ale jen vás využívají. Nehřejte si „hada na prsou“ a přestaňte se vídat s lidmi, kteří pro vás nikdy na oplátku nic neudělali.

Zdroj: Daily Advent

Nejmladší matka na světě: Porodila v pouhých 5 letech. Dívka se možná stala obětí zvrhlého náboženského rituálu

svetzeny.cz