Přejít k hlavnímu obsahu

StarDance: Kdo se stará o make-up?

Pavel Bauer je jedním z nejlepších vizážistů v Česku a letos se svým týmem zkrášluje účastníky taneční soutěže StarDance.

Jak vypadá Váš den se StarDance?
Pro nás to začíná dopoledne přípravou. Účastníme se i generálky, abychom viděli, jak bude přenos vypadat, co budou mít soutěžící na sobě a jak to vše vypadá na kameře. Už během toho zkoušíme například odstíny rtěnek, abychom vybrali jejich intenzitu. Po generálce začínáme líčit a česat dle přesného rozpisu. Líčení jedné osoby trvá přibližně čtyřicet minut. U pánů je to samozřejmě rychlejší. Detaily máme již předem připravené a dohodnuté s kostýmní výtvarníci, takže samotné přípravy před přenosem už netrvají dlouho a jdeme na jistotu. Účinkujících je samozřejmě mnoho, pokud to jde, tak se chceme vyvarovat chaosu před přenosem a dopřát jim částečný relax. Soutěžící musí být připraveni v půl sedmé večer, protože se natáčejí první záběry, kterými přenos začíná. A hned potom si děláme detailní kamerové zkoušky, abychom dotáhli detaily.

Probíhají i nějaké přípravy nebo zkoušky v průběhu týdne?
Je to různé, domlouváme se individuálně. Převážně se řeší účesy a někdy úprava nehtů a obočí. Protože u párů, které se dostanou do pozdějších kol soutěže, už musíme udržovat původní stav. Také si neustále posíláme fotky z kostýmních zkoušek nových šatů, abychom vyladili účesy a make-up před každou sobotou a měli vše domluvené, schválené a připravené.

Na co se jste se v desáté řadě těšil nejvíce?
Jako vždy jsem se těšil hlavně na celý profesionální tým, který je perfektně sehraný. A také na nové tváře a to, jak se mi pod rukama mění. StarDance je jeden z nejlepších televizních projektů a je radost být jeho součástí.

Letos přibyla do Vašeho týmu návrhářka Tatiana Kovaříková, jak spolupráce probíhá?
S Tatianou se známe spoustu let a jsme kamarádi. A na spolupráci s ní jsem se samozřejmě těšil. Doufám, že se s tím statečně popere. Je to pro kostýmního výtvarníka velká výzva.

Máte nějaký osvědčený recept, jak zvládat stres přímých přenosů?
Po těch uplynulých devíti řadách, na kterých jsem pracoval, mohu říci jediné. Když máte talent, dostatek empatie a zkušeností, tak víte, že hodně záleží na přípravách, které zaručí klid před přenosem.

Co je pro Vás při práci největší inspirací?
Bude to znít jako klišé, ale je to všechno, co mě obklopuje a co jsem schopen vnímat. V případě StarDance je to samozřejmě kromě kostýmů, hudby, choreografie také samotný soutěžící, jeho osobnost a přístup k tanci.

Necháte se tedy ovlivnit připomínkami samotných soutěžních párů?
To je nutnost. Řešíme tyto věci už týden dopředu. Vždy při líčení před přímým přenosem se už domlouváme na následující kolo. Konzultujeme to spolu tak dlouho, dokud nesouhlasíme, že je to ono. Někdy to soutěžící nechávají více na nás, ale někdy sami přijdou s nápady, jak dotvořit vizuální stránku čísla. My nabízíme různé varianty a oni si vybírají. Je to kreativní a týmová práce.

Jak probíhá líčení?