44 Kč
Paní Markéta věděla, že si bere manžela, který se ženám líbí. Nikdy se tím netajil. Zároveň však své ženě tvrdil, že si už užil dost a chtěl se usadit. Věřila mu, že bude ta jediná na světě. Jenže to tak nebylo.
Jejich rodina byla krásná, děti, domeček a spokojený život. Ale jen navenek. Vevnitř to tak nebylo. Nebo bylo, manžel se snažil, ale docela často "ujel" a dopustil se nevěry. Prostě si tu a tam našel nějakou bokovku. Nic dlouhodobého, obvykle to bylo na jednu nebo dvě noci. Jenže to paní Markétu velmi ranilo.
Vždycky přišel s nějakým velkým a drahým dárkem. Parfém, lázně, dovolená - prostě věci, které měla ráda a šetřila na ně. Omlouval se, dušoval se, že to bylo naposledy. Nebylo to každý měsíc, dokonce ani každý rok.
Během manželství se to párkrát stalo. Paní Markéta vždycky odpustila. A časem zjistila, že to manžel už bere jako samozřejmost. Byl jí nevěrný a koupil dárek. Vlastně si ji kupoval těmi dárky a vším, co po jeho nevěře dělal.
A najednou si paní Markéta uvědomila, že tohle už nechce. Že chce manžela, který jí nebude nevěrný a pak jí nebude zavírat pusu drahými dárky. Proto napsala manželovi dopis. Chce změnu a doufá, že to manžel pochopí.