Přejít k hlavnímu obsahu

Péče o vlasy po čtyřicítce by se měla razantně změnit: Nezapomínejte na spánek, zinek nebo šampon "na míru"

Nejen péče o obličej by nám měla být dokonale přizpůsobena, ale také péče o vlasy potřebuje s přibývajícím věkem určité úpravy. Přečtěte si, které to jsou a zařaďte je do své rutiny.

Pokud jde o péči o obličej, jsme často ochotni investovat nemalé peníze, abychom vráskám nebo pigmentovým skvrnám co nejvíce zabránili. U vlasů však často panuje nejistota, a tak většina lidí zůstává roky věrná své obvyklé rutině. To samo o sobě není špatné, pokud jste stále spokojeni se vzhledem svých vlasů. Struktura vlasů se však v průběhu let mění, stejně jako naše pokožka, a tak by se jim vlasové přípravky měly vždy přizpůsobovat, aby z nich dostaly to nejlepší.

Vlasová rutina po 40

Vlasy s věkem často ztrácejí lesk, pružnost a objem. Proto by se s ním mělo zacházet zvláště opatrně. Pozor, pravidlo číslo jedna: nemyjte si vlasy příliš často. To zatěžuje pokožku hlavy a vlasy, protože napadá ochranný film a může je nejen vysušovat, ale také vést k lámání vlasů a jejich vypadávání

Ujistěte se tedy, že používáte jemný šampon bez silikonů, parabenů a alkoholů, který je přizpůsoben vašemu typu vlasů. Kromě toho jsou užitečné i výživné kúry na pokožku hlavy, protože zdravá pokožka hlavy je základem pro zářivou a plnou hlavu vlasů. Mimochodem: Příliš hrubé kartáčování nebo česání vlasů směrem dozadu může také způsobit lámání vlasů.

Abyste předešli vypadávání vlasů a lámavým vlasům, je také vhodné nejen upravit denní režim, ale nezanedbávat ani noční péči o vlasy. Zvláště efektivní je například přechod na hedvábný polštář místo bavlněné verze. Vlasy tak ochráníte a zbytečně nedráždíte.

Info ikona
Péče o vlasy
Mohlo by se vám líbit

Vlasový trend: Nejlepší účesy pro ženy nad 40 let, se kterými je nejméně práce. Zkuste prodloužené mikádo nebo postupně sestříhané vlasy

Správný účes dává tváři tvar a můžete díky němu dokonce vypadat mladší. Ty z nás, které mají rádi věci rychle a snadno, se mohou vrátit k těmto lichotivým střihům.
svetzeny.cz

Důležité na konec

Základem krásných vlasů je nejen správná péče, zásadní roli hraje i strava a spánkové návyky. Dbejte tedy na dostatečný přísun vody, živin (zejména zinku a biotinu) a dostatek kvalitního spánku.

zdroj: Freundin