Přejít k hlavnímu obsahu

Sprchová baterie jako klíč ke spokojenosti? Stačí vybrat tu pravou!

Info ikona
Sprchová baterie jako klíč ke spokojenosti? Stačí vybrat tu pravou!

Míváme pocit, že k tomu, abychom byli spokojení, potřebujeme splnit řadu těžkých úkolů. Opakovaně a bez chyby. Bývá paradoxem, že ke štěstí obvykle vedou naprosté obyčejnosti, se kterými se setkáváme dnes a denně. Koho by napadlo, že jednou z nich může být i sprchová baterie?

Co je to spokojenost?

Pocit spokojenosti můžeme mít navzdory vnějším událostem, anebo právě kvůli nim. Je to vnitřní stav, který se navenek projevuje tak, že nám vyhladí vrásky, vykouzlí úsměv na rtech a tělo je zázračně lehčí a možná i ustoupí bolesti. Spokojenost není setrvalý stav, je to proces, ostatně stejně jako všechno, co se nám v životě děje. Nejde o to zamrznout a držet se něčeho, co nelze udržet, ale naopak nacházet nové cesty k tomu, co potřebuji teď, a co mě spokojeným udělá nově. Abychom na to vůbec měli sílu, je třeba o sebe pečovat. Mezi základní, jednoduché kroky patří odpovídající jídelníček, odpočinek, pravidelný pohyb a očista (nejen těla, ale i psychiky a emocí). Minimálně s tím posledním vám pomůže i vaše koupelna!

 

Moderní koupelna: soukromá lázeňská péče

Na koupelnu se dlouhou dobu pohlíželo jen jako na místnost, kde rychle smyjeme události daného dne a kam nacpeme vše, co se jinam nevejde. Bylo to místo přeplněné, zavlhlé, ne vždy příjemné vůně, a na které kvůli nedostatečnému odvětrání útočily plísně a vodní kámen. To se naštěstí již zlomilo a nyní je jasné proč. Koupelna je něco mnohem víc než jen místnost pro zbavení se fyzické špíny. A dokazuje to i fakt, že moderní koupelnové vybavení nabízí plnohodnotnou lázeňskou péči.

Koupelna však pracuje na mnoha úrovních. Vizuálně čistý prostor navozuje pocit lehkosti, harmonicky vybrané vybavení pak uklidňuje naši mysl, a tím nepřímo uvolňuje i naše tělo. Místo, které se na fyzickém a psychickém uvolnění podílí možná nejvíce, je sprcha.

Info ikona
Koupelna

Odlehčete všem svým stránkám

Sprchování je nejrychlejší a nejdostupnější prostředek, který v nás pocit spokojenosti může navodit. Propojuje v sobě totiž nejen fyzické, ale i psychické a emoční uvolnění. Pokud je totiž jedna z našich stránek přetížena, musí ji vyrovnat zbývající dvě. Výsledkem je různě „pokřivený“ organismus, který si předává impulzy k vyrovnávání. A to z nás činí napnutou, zatuhlou strunu. Jak jinak to udržet, když pohyb (i psychický) bolí. Sprchování umí tyto bloky pomoci uvolňovat. Začne na fyzické rovině, která spustí emoční reakci, a nakonec dovolí mentální stránce ustoupit do pozadí a nechat organismus se s napětím vyrovnat. Aby mohl být tento proces opravdu funkční, je potřeba zvolit kvalitní vybavení. A základem je sprchová baterie!

Sprchová baterie: cesta k vodě

Při výběru sprchových koutů nebo sprchových setů věnujeme hodně pozornosti vaničce, zástěně, případně sprchovým hlavicím. To, co však přivádí vodu do našeho bytu a umožňuje regulovat její intenzitu a teplotu, je sprchová baterie! Je zodpovědná za bezpečnost a pohodlí. Je tím, co nám umožní anebo zkomplikuje proces uvolnění a navození spokojenosti. Nejčistší cestou je zvolit sprchovou baterii termostatickou, jejíž ovládání je snadné a intuitivní. Je výrazně bezpečnější, neboť v sobě má teplotní pojistku. V řadě případů můžete dokonce spustit dva spotřebiče najednou a tím dosáhnout intenzivnější péče. V neposlední řadě udržuje teplotu i proud vody v nastavených hodnotách, respektive vyrovnává nerovnoměrnosti vodovodního řadu. 

Info ikona
Sprchová baterie

Myslet ekologicky i na sebe

Dosáhnout perfektního prožitku nemusí znamenat zlikvidovat přírodu. Moderní sprchové baterie, a v řadě případů i sprchové hlavice, jsou vybaveny technologiemi, jež zohledňují ekologické smýšlení a zároveň zachovají plnohodnotný uživatelský prožitek. Sprchová hlavice bývá vybavena ekologickým proudem, který do vodních kapek přimíchává vzduch. Ten činí kapky plnější, čímž se méně rozstřikují a snáze smyjí nečistoty. Při kontaktu s pokožkou jsou také jemnější. Ekologickou funkci mívá také sprchová baterie, obvykle se soustředí na regulaci proudu a omezovač teploty.