Přejít k hlavnímu obsahu

Úspěšný divadelní režisér se mění v ženu. Prsa už má, další náročné proměny jsou v plánu

Životní cesta Daniela Špinara je vskutku odbivuhodná. Nyní prožívá šťastné období, protože se konečně začíná ve svém těle cítit sám sebou. Lépe řečeno–sama sebou. Daniel se rozhodl projít změnou pohlaví, a tak nyní už na ulici nepotkáte Daniela, ale Danielu, která se pomalu ale jistě blíží své vysněné podobě.

Daniela Špinara (43) znáte jako úspěšného divadelního režiséra, který vedl činohru Národního divadla. Svou identitu během let podrobně zkoumal, a přestože se hrdě hlásil ke gay komunitě, nyní už byste Daniela těžko hledali. Špinar se rozhodl pro odvážný krok a je inspirací pro mnoho dalších lidí, kteří se rozhodli vydat se náročnou cestu jménem změna pohlaví.

Změna přišla před dvěma lety

Před dvěma lety Daniele, dříve Danielovi, došlo, že je spíše ženou než mužem. Na náročnou cestu se nevydala okamžitě. Nejsem gay, ale heterosexuální žena. Čeká mě složité období tranzice, ale konečně se cítím správně a celý můj život do sebe zapadl,“ prozradila serveru Lidovky svoje prvotní myšlenky.

 

Mohlo by se vám líbit

Špatná energie doma: Bez milosti vyhoďte tyto předměty

Domov by měl být oázou klidu a pohody, kam si chodíme odpočinout a trávit čas se svými nejbližšími. Přístav, do kterého se rádi vracíme. Mnohdy si ale neuvědomujeme, že pozitivní energii doma z velké části tvoří i věci, které nás obklopují. Některé u nich mohou vyloženě škodit a vyčerpávat nás. Těch je dobré se nemilosrdně zbavit.
svetzeny.cz
Info ikona
Daniela Špinar

Začátek náročné změny

Daniela otevřeně popsala, jak k celému procesu vlastně došlo, a že opravdu nejde pouze o touhu zviditelnit se. Svoje rozhodnutí jsem dlouho zkoumala. Jestli nejde o nějaký úhybný manévr z nespokojenosti, ve které jsem se nacházela. Zaznamenala jsem i reakce jako: Ježišmarjá, ještě tohle! On už neví, co by, aby strhl pozornost. Nevěděl, jak z toho všeho ven, tak zkusil tenhle střih. Ale existují jednoduché poučky. Pokud nejste v cizím těle, tak vás to ani nenapadne, a pokud náhodou ano, té představě se zasmějete a dál to neřešíte. Když to ale napadlo mě, začaly se mi vynořovat zasuté vzpomínky na dětství, dospívání, na církev, na rodiče. Všechno do sebe najednou začalo zapadat. Jde o nepopsatelný AHA efekt. Není cesty zpět,“ otevřela se Daniela v pořadu Show Jana Krause.

Čtěte také: Perfektní kousek pro ženy nad 40 let

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Hormonální léčba není příjemná záležitost

Už devět měsíců podstupuje divadelní režisérka Daniela hormonální léčbu. Na svém Instagramu se pochlubila zvětšujícím se poprsím a přiznala, že „rostou a bolí“. V Praze Danielu můžete potkat v kůži šmrncovní dámy – nosí podpatky, dámské šaty a líčí se. Nejdůležitější na celé proměně je, že se Daniela konečně cítí sama sebou.

Zdroj článku