Přejít k hlavnímu obsahu

Scénáristé seriálu Ulice jsou pod palbou kritiky. Šikana Šimona je podle nich spíše návod

Nekonečný seriál Ulice si už roky drží silnou fanouškovskou základnu a vystřídalo se v něm mnoho slavných herců, kteří prožili různé osudy. Nyní je na programu tohoto seriálu šikana. Podle fanoušků ale toto téma scénáristé nezvládli.

Šimon vyřeší drsnou šikanu po svém

Šimon v podání herce Jakuba Krause čelí už měsíce drsné šikaně, která se postupně stupňuje. Situaci psychicky nezvládne a začne to řešit po svém. Ačkoli diváci prožívají osudy postav velmi emotivně a Šimona jim je líto, začínají kritizovat především to, jak scénáristé toto téma pojali.

Seriál Ulice dává divákům návod na prvotřídní šikanu

„Spíš měli ukázat, jak takovou situaci řešit, než to takhle hrotit,“ píše jedna z fanynek seriálu a získává za názor mnoho souhlasů. Další si stěžují na fakt, že Šimon přinese zbraň do školy. To už je přes čáru, nosit střelné zbraně do školy? No úplná Amerika. Hnus hnusný, končím s Ulicí. Velmi neomluvitelný scénář, rozčílila se další divačka a desítky komentářů následují. Tak tohle už je vrchol. Ti scénáristé jsou snad padlí na hlavu. Dávají návod, jak se mají děti bránit? To to nemohli ukončit líp a dřív? Hnus!!

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Marie Poledňáková byla královnou českého filmu. Odhalte, zda znáte všechny její filmy

Marie Poledňáková byla dámou s velkým D. Do českého filmu přinesla řadu komedií, které se zapsaly do našich srdcí navěky. Jak vytrhnout velrybě stoličku, S tebou mě baví svět nebo Líbáš jako bůh. To je jen krátký výčet toho, co za sebou tato legenda zanechala…
svetzeny.cz

Scénáristé mají mezi diváky i zastání

Mince má vždy dvě strany a jsou zde naopak i lidé, kteří oceňují odvahu autorů scénáře a připomínají, že je dobré vidět, co všechno může šikana obnášet. Pro ty, co odsuzují navádění scénáristů k průšvihu… Co když je scénář inspirován skutečnou událostí, jen se o tom veřejnost nedozvěděla? Takhle ukazují, jak šikana začíná, co všechno může obsahovat, a jak může skončit. Podle mě to není návod, podle mě je to varování. A nejde před tím zavírat oči a "nechtít" to vidět ani v televizi. To to potom nebudeme chtít vidět ani životě, míní divačka nekonečného seriálu Ulice.

Ať tak, či tak, jasné je, že v brzkých dílech se celá situace rozlouskne a diváci s napětím čekají, co se stane.

Drama v seriálu Ulice
Zdroj článku