Přejít k hlavnímu obsahu

Lásky z archivu: Ben Affleck a Jennifer Lopez. Velká láska, kterou zničila média

Info ikona
Ben Affleck a Jennifer Lopez

Ben Affleck a Jennifer Lopez se stali prvním párem, který si od novinářů vysloužil společnou přezdívku – Bennifer. Ač jejich vztah netrval příliš dlouho, byl velmi intenzivní a poutal pozornost médií. Proč se slavný pár nakonec rozešel a jak na vztah oba dva vzpomínají? To se dozvíte v tomto článku.

Láska s rizikem

Ben Affleck a Jennifer Lopez se seznámili na natáčení filmu Láska s rizikem. Ben v něm ztvárnil zlodějíčka Larryho, který se při jedné zakázce seznámí s ostřílenou kriminálnicí Ricki a přeskočí mezi nimi jiskra. Romantická komedie sice u diváků propadla, ale zrodil se z ní nový vztah. Lásku totiž ve filmu nepředstírali, opravdu se do sebe při natáčení zamilovali. V roce 2002 oznámili, že jsou oficiálně spolu. Ještě před tím si však Jennifer musela vyřešit svůj závazek, jelikož v tu dobu byla vdaná za Crise Judda, se kterým se urychleně rozvedla, a to pouhých 9 měsíců po svatbě.

Bennifer

Málokdo ví, že Ben a Jennifer byli prvním hollywoodským párem, který od novinářů získal přezdívku složenou z jejich jmen – Bennifer. To se pak stalo jakousi tradicí a opravdu známé páry novináři začali takto nazývat, určitě si vybavíte třeba Brangelinu nebo TomKat. Do centra pozornosti bulváru se dostali v momentě, kdy po pár měsících randění oznámili zasnoubení a začali se svatebními přípravami. Stačilo, aby Jennifer ukázala svůj zásnubní prsten s růžovým diamantem a její fotka se objevila na titulních stranách všech bulvárních deníků. V rozhovoru krátce po zasnoubení Jennifer uvedla, že když ji Ben požádal o ruku, poprvé doopravdy plakala štěstím. To, že o Bennifer byl velký zájem dokazuje i to, že oba dva hned získali další nabídku zahrát si společně ve filmu Táta na plný úvazek, kterou přijali.

Lásky z archivu: Tom Cruise a Katie Holmes

Po dlouhou dobu byli ikonickým párem Hollywoodu. Veřejnost a novináře pár překvapil hned dvakrát. Poprvé rychlým zasnoubením, podruhé nečekaným rozvodem. Pojďme si zavzpomínat na jejich šťastné chvíle i složitý rozchod a podívat se na to, jak velkou roli v jejich vztahu hrála scientologická církev.
svetzeny.cz

Pod palbou kritiky a drobnohledem novinářů

V roce 2003 šel do kin jejich první společný snímek Láska s rizikem. Ačkoliv pár byl mezi fanoušky velmi populární, film se nesetkal s dobrou odezvou. Překvapivě kritika nejčastěji vyčítala filmu to, že mezi herci nebyla na filmovém plátně žádná chemie. Film sice nezaujal, ale na nedostatek pozornosti si Ben a Jennifer stěžovat nemohli. Novináři je velmi často zpovídali na červeném koberci i mimo něj a snažili se zjistit co nejvíce detailů z jejich vztahu. Velký tlak ze strany médií a neustálé sledování každého jejich kroku bylo nakonec to, co pár rozdělilo. Ani jeden z nich nebyl schopný už déle snášet otázky novinářů, honbu za úlovkem jejich fotografií a i spoustu spekulativních článků, které v bulváru vycházely. Proto se pár dní před plánovanou svatbou rozhodli celou událost zrušit a pár dní na to se definitivně rozešli.

Vzpomínky na minulost

A jak pár vzpomíná na společnou minulost? Ben Affleck se svěřil, že velmi těžce nesl ošklivé poznámky míněné vůči Jennifer, uvedl: „Lidé na ni dokázali být opravdu zlí, měli rasistické i sexistické narážky. Psali o ní tak zle a ošklivě, že kdyby se to stalo v dnešní době, hned by vás za takovou věc vyhodili. Dnes je Jennifer za svou práci uznávaná, tak by to mělo být.“

Oba dva vidí jako důvod rozpadu vztahu obrovský tlak ze strany médií. Jennifer si myslí, že dnes už by to bylo jinak, v jednom rozhovoru řekla: „Tehdy to bylo opravdu horší. Bylo to šílené. Dnes mohu lidem alespoň trochu ukázat, jaká doopravdy jsem. Ale v té době lidé prostě věřili tomu, co si přečetli na obálce bulvárního časopisu. Mnohokrát to nebyla pravda vůbec nebo tak ze třetiny.“

Láska z archivu: Johny Depp a Amber Heard. Na začátku byla vášeň, nyní jsou z nich trosky

Pár, který poutal pozornost a budil kontroverzi už od svého seznámení. Jejich krátký vztah se brzy proměnil v manželství a jejich italská domácnost plnila dlouhou dobu přední stránky bulvárních magazínů. Pojďme si zavzpomínat na to, jak to vše začalo a zjistit, proč se manželství hollywoodského páru rozpadlo.
svetzeny.cz