Naše krásná zahrada

Připravili jsme pro vás návrhy, jak si na zahradu přivést vodu v podobě studánky, kašny či pítka. V rubrice Zahradní praxe vám pomůžeme s rekonstrukcí terasy. V křížovce můžete získat kávovar Cafissimo Duo. V rubrice Zdravý život se dozvíte, jak pálivé pokrmy příznivě ovlivňují náš organismus.

Vybíráme z obsahu:

 • Doprovod pro královnu
  Trvalky dokážou až překvapivě zvýraznit krásu růží. Poradíme vám, které doprovodné rostliny se k nim hodí nejlépe.
 • Na návštěvě u Terezy Kostkové
  Známá herečka a její manžel, režisér Petr Kracík se snaží vytvořit terasu svého bytu ve španělském stylu.
 • Pokoj v zeleni
  Bydlení v zeleni není jen momentálním trendem, ale novým životním stylem. Zřiďte si také pokoj v zahradě, kde si budete moci vychutnat slunné dny a příjemné večery.
 • Navrhneme vám zahradu
  V rubrice Renovace zahradní architekt radí čtenářům, jak by mohli zlepšit svou zahradu. Zúčastnit se můžete i vy. Tentokrát zde najdete návrh na anglickou zahradu kolem právě dostavěného domku.
 • A – Z magazín
  Poradíme vám, co je v květnu důležité na zahradě, ve skleníku a na balkoně, a představíme samozavlažovací truhlíky. Rostlinolékař vysvětlí, jak chránit rostliny proti sítinovce pěnišníkové.
 • Život v ulitě a beze spěchu
  Plži v ulitách nejsou škůdci a nemusíte proti nim v zahradě bojovat. Rozkládají rostlinné zbytky a tak pomáhají zvýšit kvalitu půdy.
 • Letní plody v malém vydání
  Zrající rajčata, okurky a papriky lákají k ochutnání. Také nenáročné miniaturní lilky a cukety plodí bez oddechového času. Když vyberete správnou odrůdu, můžete se těšit na bohatou sklizeň.

Časopis je zaměřen především na okrasnou zahradu, věnuje se však také balkonům, terasám a užitkovým i pokojovým rostlinám. Fotografie a nákresy představují čtenářům nejkrásnější české i světové zahrady, praktické návody pomáhají při úpravách zahrad i při pěstování rostlin. AZ magazín každý měsíc přehledně informuje, co je právě na zahradě, za okny i ve skleníku nejdůležitější.

@svetzeny