Přejít k hlavnímu obsahu

Naše krásná zahrada

V dubnovém čísle se dočtete o mochnách rozmanitých barev, o přenosných rostlinách z celého světa a o tom, jak vypadá ideální lavička na vaši zahradu. 

Připravili jsme pro vás tři návrhy, jak osázet malý záhon promyšlenou kombinací rostlin. V rubrice Zahradní praxe vám pomůžeme vybrat sekačku a poradíme, jak založit trávník. V křížovce můžete získat venkovní hru od firmy Albi. V rubrice Zdravý život se dozvíte pravdu o deseti nejčastějších mýtech na téma zdravá výživa.

Vybíráme z obsahu:

 • Malý záhon chce velký nápad
  Pro působivé osázení není nutně třeba velké plochy. K vyvolání velkého dojmu často stačí jednotný barevný koncept. Vyzkoušejte některý z našich tří námětů.
 • Na návštěvě u Romana Skamene
  Známý herec a jeho manželka Renata koupili chalupu u Nižboru před více než třiceti lety.
 • Malé i velké mochny
  Jen v málokteré zahradě chybí mochna. Někde má úlohu doprovodu na trvalkovém záhonu, jinde je to kvetoucí okrasný keř. Zkuste si mezi rozmanitými odrůdami vybrat i vy.
 • Navrhneme vám zahradu
  V rubrice Renovace zahradní architekt radí čtenářům, jak by mohli zlepšit svou zahradu. Zúčastnit se můžete i vy. Tentokrát zde najdete návrh na slunnou zahradu u silnice s nepříliš kvalitní půdou.
 • A – Z magazín
  Poradíme vám, co je v dubnu důležité na zahradě, ve skleníku a na balkoně, a představíme nástrahy na slimáky. Rostlinolékař vysvětlí, jak chránit rostliny proti padlí.
 • Zakládání trávníku
  Výsev trávníku není těžký. S vhodnými nástroji a trochou času ho bez potíží zvládnete i napoprvé. Poradíme vám, jak na to.
 • Hlávka jako malovaná
  Ukážeme vám, jak pěstovat hlávkový salát, jak zvolit vhodnou odrůdu a jak z něj připravit vynikající jídla.

Časopis je zaměřen především na okrasnou zahradu, věnuje se však také balkonům, terasám a užitkovým i pokojovým rostlinám. Fotografie a nákresy představují čtenářům nejkrásnější české i světové zahrady, praktické návody pomáhají při úpravách zahrad i při pěstování rostlin. AZ magazín každý měsíc přehledně informuje, co je právě na zahradě, za okny i ve skleníku nejdůležitější.