Naše krásná zahrada 1/14

Poradíme vám, jak ušetřit energie bez velkých nákladů. V rubrice Zahradní praxe vám představíme pily, které vám usnadní řezání větví. V křížovce můžete získat balíček zahradních pomůcek. V rubrice Zdravý život se dozvíte, jak se po Vánocích zbavíte přebytečných kilogramů.

Vybíráme z obsahu:

 • Šperkovnice za oknem
  V teplém obývacím pokoji může kvést celá sbírka orchidejí. Pro úspěch je důležitý správný výběr a péče.
 • Na návštěvě u Petra Vacka
  Oblíbený herec a moderátor se před několika lety přestěhoval do domku po rodičích a začal obhospodařovat malou zahrádku. Tak začalo jeho nové hobby – zahradnické pokusy.
 • Škornice
  Kdo hledá atraktivní půdopokryvnou rostlinu, spolehlivě ji najde mezi škornicemi. Trvalky ozdobné listem a nenáročné na péči okouzlí i hezkými květy.
 • Navrhneme vám zahradu
  V rubrice Renovace zahradní architekt radí čtenářům, jak by mohli zlepšit svou zahradu. Zúčastnit se můžete i vy. Tentokrát zde najdete návrh na obměnu dvorku u venkovské chalupy.
 • A – Z magazín
  Poradíme vám, co je v lednu důležité na zahradě, ve skleníku a na balkoně, a představíme hnojiva pro orchideje. Rostlinolékař vysvětlí, jak se vypořádat s černou skvrnitostí na čemeřici.
 • Deset tipů, jak ušetřit energie bez velkých nákladů
  Vzhledem k rostoucím výdajům za energie se vyplatí vybavit dům nebo byt pár zlepšováky.
 • Jak shodit nevítaný vánoční dárek
  Sváteční dny jsou od toho, aby se hodovalo. Během nich se však na bocích usadí pár přebytečných kilogramů. Při uvážlivém výběru potravy se jich ale hravě zbavíte.

Časopis je zaměřen především na okrasnou zahradu, věnuje se však také balkonům, terasám a užitkovým i pokojovým rostlinám. Fotografie a nákresy představují čtenářům nejkrásnější české i světové zahrady, praktické návody pomáhají při úpravách zahrad i při pěstování rostlin. AZ magazín každý měsíc přehledně informuje, co je právě na zahradě, za okny i ve skleníku nejdůležitější.

@svetzeny