Přejít k hlavnímu obsahu

Galerie: Hitem letošních Vánoc jsou neutrální odstíny a jednoduchá elegance. Inspirujte se nejkrásnějšími adventními věnci

Blíží se období adventu a první adventní neděle vás čeká již 27. listopadu! K tomuto období se váže tradice postupného zapalování svíček na adventním věnci, kdy na Štědrý den by měly hořet všechny čtyři. Inspirujte se nádhernými adventními věnci v naší galerii a pusťte se do tvoření s celou rodinou!

15 nejlepších receptů na lahodné punče, které vás zahřejí

apetitonline.cz

Historie adventního věnce

Adventní věnec je křesťanská tradice, která symbolizuje čtyři týdny adventu do příchodu Krista. V období adventu se každou adventní neděli zapálí další svíčka, kdy na Štědrý den by měly hořet všechny čtyři. Koncept adventního věnce vznikl u německých luteránů v 16. století, ale věnec dostal svoji známou podobu až o tři sta let později. Každá svíčka pak představuje něco jiného, kdy první adventní neděli se zapaluje tzv. svíce proroků, druhou tzv. svíce betlémská, třetí tzv. pastýřská svíce a čtvrtou tzv. svíce andělská.

Trendy odstíny letošního roku

Trendy pro letošní Vánoce jsou neutrální a přírodní tóny. Nesmí pochopitelně chybět ani lesklé či třpytivé dekorace, které mohou být ve zlatém, platinovém nebo i bílém odstínu. Pokud vás trendy odstíny nezajímají, fantazii se meze nekladou a věnec si můžete ozdobit prakticky jakkoliv.

Stabilita svíček je základ

Základem je pochopitelně kruhový korpus, můžete si však také věnec vyrobit například svázáním chvojí do tvaru kruhu. Pak nastává zábava v podobě zdobení, které se může zúčastnit celá rodina. Nejlepším pomocníkem pro lepení dekorací je tavná pistole, kterou dnes pořídíte i za méně než sto korun. Svíčky umístěte na kovové bodce, díky kterým budou na věnci stabilní, a navíc z nich vosk nebude odkapávat přímo na věnec. Pokud bodce nemáte, můžete si vyrobit alespoň provizorní stojánky na svíčky pomocí prázdných hliníkových kalíšků od svíček, které pomocí tavné pistole připevníte k věnci. Na závěr nezapomeňte zkontrolovat, zda žádná z dekorací ani chvojí nezasahuje do svíček, které nikdy nenechávejte hořet bez dozoru!

Vánoce snů: Dárky, které potěší každého člena vaší rodiny

svetzeny.cz

Info ikona
Věnec
Zdroj článku