Přejít k hlavnímu obsahu

Slavnostní účesy, ve kterých zazáříte: Jaký se k vám hodí podle věku a typu obličeje?

Cítíte, že vaše vlasy potřebují alespoň malou změnu, která nevyžaduje návštěvu kadeřníka? Nebojte se, i díky vlastní péči o vlasy můžete zazářit. Důležité při tvorbě účesu je nejen jeho pečlivé provedení, ale měla byste při česání také zvážit, zda se styling vlasů hodí k vašemu obličeji a vaší osobnosti. Jaký účes se k vám hodí podle věku a tvaru obličeje? S těmito typy zazáříte, a to nejen o Vánocích.

Způsob, s kterým dosáhnete dokonalého stylingu vašich vlasů je celkem snadný. Musíte při něm ale zohlednit nejen svůj tvar obličeje, ale také věk a typ vaší kštice. Ne každý styl účesu se totiž hodí pro pevné a nepoddajné vlasy, stejně tak ani pro kudrnaté nebo pro jemné. Buďte nepřehlédnutelná a okouzlete všechny v novém účesu, který bude podtrhovat vaše přednosti. Jak na to s ohledem na věk podle stylistů? Zjistěte, jaké moderní vlasové stylingy byste měla vyzkoušet ve 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80 i v pozdějším věku. A to nejen během Vánoc a svátků, ale klidně každý den.

Ve dvaceti

Ve dvaceti můžete bez obav experimentovat. Podle vlasových stylistů totiž v tomto věku bývají vlasy nejpevnější, jaké kdy budou a také rostou nejrychleji.  Můžete si tak většinou dovolit jak kratší účesy, které vám, pokud jsou správně vytvořené, přidají na dospělém vzhledu, tak i dlouhé vlasy, které vám dodají romantický vzhled. Experimentovat můžete nejen s délkou, ale také s barvou. Při výběru správného účesu právě pro vás byste podle vlasových stylistů měla zvážit nejen své zaměření, ale také pracovní plány a kariérní cíle. Zaměřte se také na správný střih a vyhněte se těm vlasovým střihům, které by vás dělaly zbytečně starší. Pokud jste jako malá měla blond kštici, můžete se k ní vrátit, v případě tmavých vlasů si vlasy můžete obarvit na světlejší hnědou či vyzkoušet červený odstín.

Pokud se tedy řadíte mezi dvacítky, nebojte se zkoušet nové styly. Při jejich výběru berte v potaz pouze tvar svého obličeje. V případě oválného, si můžete dovolit téměř jakýkoliv styling, od stylového krátkého účesu, po vyčesaný hladký drdol či divoké vlny. Pokud máte kulatý obličej, volte spíše rozpuštěné účesy s délkou vlasů minimálně po ramena, které vám opticky prodlouží obličej. V případě čtvercového obličeje, který je kombinací kulatého a oválného obličeje, dbejte na to, abyste vlasy nechala překrývat své lícní kosti. Vhodným účesem pro tento tvar obličeje je delší ofina splývající po stranách, slušet vám pravděpodobně budou i všechny střihy mikáda.

Mohlo by se vám líbit

Největší chyby při mytí vlasů, kvůli kterým máte vlasy splihlé, mastné nebo roztřepené: Které nedostatky v péči o kadeře se týkají i vás?

Krásné, dlouhé a zářivé kadeře jsou snem většiny dívek a žen. Jenže abyste jich docílila, musíte se o své vlasy správně starat. Jedině tak bude vaše kštice zdravá, pevná a lesklá. Ovšem není péče jako péče. Jednou z jejích nejdůležitějších zásad je důkladné mytí vlasů. Jenže právě v tom mnoho lidí hodně chybuje. Zjistěte, jaké jsou ty nejčastější přešlapy při umývání vlasů.
svetzeny.cz

Ve třiceti

Ve třiceti některé ženy zakládají rodinu, jiné se dostávají k vrcholu své kariéry, tak jako tak je dobré tomu přizpůsobit účes, kterým plánujete svou kštici obměnit. Pokud jste zrovna single a soustředíte se převážně na práci, s klidem si můžete dovolit dlouhé vlny, které lehce vytvoříte kulmou nebo natáčkami, a to nejen o svátcích. Jestliže jste ale maminkou na mateřské, jistě oceníte kratší sestřih s délkou po ramena, který můžete snadno v případě potřeby kdykoliv sepnout do culíku a zároveň různě upravit, například natočit nebo natupírovat do sexy objemného vzhledu při rande s manželem. Pokud se vám již objevilo prvních pár šedých pramenů vlasů, nemusíte být smutná. Zatímco některé ženy začnou šedivět až kolem 40, dámy s afroamerickými kořeny dokonce ještě trochu později, jiné zástupkyně něžného pohlaví se s několika šedými prameny musejí vypořádat o něco dříve. Ty se ale dají docela snadno zamaskovat vlasovými řasenkami, pokud zrovna nemáte v plánu návštěvu kadeřníka, či zajímavým promelírováním od vlasového stylisty. Rozhodně nesmutněte a využijte jejich výskyt jako podnět k zajímavé vlasové obměně a nové zajímavé vizáži.

Nejen slavnostní styl, ale i jakýkoliv jiný se pak snažte přizpůsobit tomu, kolik máte času. Náročnější účesy, jako jsou například dlouhé natočené kadeře, se vám podle vizážistů při dětech nebo časově náročné práci budou pravděpodobně udržovat o něco hůř.  Oproti tomu kratší vlasy různých délek a jednodušších střihů vám v případě nedostatku volného času pro sebe mohou celkem usnadnit práci. Na svátky nebo silvestrovský večírek si můžete do kratších vlasů přidat například květinovou ozdobu na sponce, nebo je zajímavě sepnout do falešného ohonu prostřednictvím pár pírek. V případě delších vlasů se nebojte utvořit si zajímavé jemné vlnky nebo vlasy nakrepovat, čím si přidáte i na jejich objemu.

Mohlo by se vám líbit

Nejlepší účesy pro váš typ vlasů: Které jsou nejvhodnější pro rovné, vlnité a kudrnaté vlasy? Tohle vám bude slušet!

Nevíte si rady s vaším účesem? Nechte se inspirovat účesy určenými pro rovné, vlnité i kudrnaté vlasy. Pro každý typ vlasů se totiž hodí jiné střihy a účesy, různí se i potřebný styling. Také vyvracíme mýty, které už dávno neplatí, ale řada žen jim stále věří.
svetzeny.cz

Ve 40

Ani ve čtyřiceti letech byste se podle vlasových stylistů neměla bát experimentovat. Je to přece nových třicet. Dobrým příkladem mezi celebritami vhodně zvolených účesů, které ještě více podtrhují její osobnost, je třeba Jennifer Aniston. Vyberte si účes, na který se cítíte. Pokud z vás srší energie a mladistvost, nebojte se sexy výrazných vln zasahujících pod klíční kosti. Jestliže jste raději elegantní, volte kratší nepravidelně střihaný sestřih nebo krátký funky uhlazený vzhled, který můžete navíc ještě oživit zajímavější výrazně hnědou barvou, nebo odstíny do zrz či do červena. V případě blond vlasů se neobávejte mírně tmavšího melíru, tmavovláskám zase bude slušet karamelový melír.

Po čtyřicítce nezapomeňte o své vlasy také řádně pečovat. S přibývajícím věkem se totiž naše vlasy mají tendence lámat. Dopřejte jim proto minimálně jednou týdně ošetření horkým (například kokosovým či arganovým nebo olivovým olejem) a přibližně každých šest týdnů si zajděte ke kadeřníkovi, aby vám zastřihnout konečky. Máme pro vás tip i na sváteční účesy: Nebojte se zajímavých melírů ani nové barvy. V případě delších vlasů vaši eleganci podtrhnou nejen výrazné vlny, ale také uhlazený drdol. U kratších sestřihů se nebojte použití tužidla. Zvětšit objem jemnějších a slabších vám pomohou také kvalitní laky a tupírování. Jen pozor, abyste to s ním nepřehnala, a nepoškodila si tak vlasy. Ze stejných důvodů dejte pozor také na přílišné úpravy vašich vlasů.

V 50 a po 50

Nebojte se nechat si dlouhé vlasy, jestliže je máte zdravé, ani v padesáti, a po padesátce. Udělá vás to mladší a budete vypadat fantasticky. Ideální je pro ženy kolem 50 a více délka po ramena. Vyzkoušet můžete také účes takzvaný bob, který obzvláště ve vyšším věku zalichotí vašemu obličeji. Tip na slavnostní příležitosti: Nejen o Vánocích budete vypadat stylově s účesy v bob stylu. Tedy s vlasy o délce cca po ramena s lehce natočeným přifouknutým lookem.

Pro inspiraci jednotlivých účesů se můžete podívat také do galerie.

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s lifee - papírová Liška
Mohlo by se vám líbit

Světoví kadeřníci radí, jak na slabé a řídké vlasy a čeho se vyvarovat. Naučte se o ně správně pečovat.

Trápí vás slabé řídké vlasy a nevíte co s nimi? Mrzí vás, že si podobně jako kolegyně nemůžete vyčesat vlasy do hustého ohonu nebo, že se nemůžete pyšnit kudrnatou a hustou hřívou? Nezoufejte, i s řídkými a slabými vlasy se dá skoro čarovat. Naučte se, jakým chybám v péči o kštici se raději vyhnout a dejte na tipy kadeřníků, jak své vlasy upravovat. Uvidíte, že díky objemnějším a zářivějším vlasům budete za hvězdu všude, kam přijdete.
svetzeny.cz