Přejít k hlavnímu obsahu

Nostradamovo temné proroctví pro rok 2022: Déšť asteroidů, hladomor, záplavy i vzestup umělé inteligence

Info ikona
Proroctví 2022

Michel de Nostredame přezdívaný Nostradamus je asi nejslavnějším věštcem všech dob. Řada jeho proroctví se již vyplnila. Budou pravdivé i další jeho jasnovidecké vize? V blízké budoucnosti nás prý čeká déšť asteroidů, hladomor, záplavy i vzestup umělé inteligence.

Vyžádá si globální oteplování v příštím roce svou daň?

Nostradamus je asi nejznámějším věštcem, který kdy na na naší planetě žil. Původně se Michel de Nostredame věnoval lékařství, slávu mu ovšem přinesl jeho jasnovidecký um. Předpověděl události až do roku 3797, kdy podle něj má nastat konec světa. Na příští rok není předpověď příznivá, útěchou nám může být, že dle Nostradama to ještě nebude „konečná“. V Nostradamových předpovědích najdeme varování před klimatickými změnami. Předpověděl například stoupající teplotu vody v mořích, která „napůl uvaří ryby“, sucha, kdy za 40 dní nespadne kapka vody i velké povodně, které zničí národy. Zdá se, že jeho předpovědi nejsou daleko od pravdy, v posledních letech svět zažil ničivé požáry, masivní záplavy a další přírodní katastrofy. Dle Nostradama nelze očekávat, že by tomu bylo příští rok jinak.

Rozbité talíře či házení nábytku: Jak slaví příchod nového roku jinde ve světě?

svetzeny.cz

Dle Nostradama v blízké budoucnosti zaplaví Zemi déšť asteroidů

Další děsivou vizí, kterou Nostradamus měl, je déšť asteroidů, který naši planetu zasáhne a zpustoší ji. Z jeho předpovědí není zcela jasné, kdy k této události dojde. Napsal, že „z nebe spadne velký oheň“ a také se objeví „nový, prudký déšť, který náhle zastaví dvě armády, kámen padající z nebe a oheň učiní moře kamenitým“. Dle jeho zápisků by tato katastrofa měla trvat tři noci a po ní by mělo následovat zemětřesení. NASA uvádí, že každých v průměru 2000 let zasáhne Zemi asteroid o velikosti fotbalového hřiště, který způsobí značné škody. Avšak jen jednou za několik milionů let se objeví objekt dostatečně velký na to, aby ohrozil život na Zemi.

Info ikona
Asteroidy

Čeká nás hladomor zapříčiněný rostoucí inflací?

Ani další z Nostradamových proroctví nezní vůbec nereálně. Jasnovidec předpověděl hladomor způsobený hyperinflací. Společně s klimatickými změnami to dle Nostradama povede k zvýšenému riziku konfliktu, jelikož lidé spolu budou bojovat o přírodní zdroje. K nárůstu cen dochází již v této době, podražilo snad vše – potraviny, energie, stavební materiály i spotřební zboží. Nezbývá než doufat, že se Nostradamus mýlí a ceny nevyletí ještě výše.

Porozumění je vzájemné: Kolik slov se dokáží naučit psi? Vědci přišli s novou studií

svetzeny.cz

O vzestupu umělé inteligence nemůže být pochyb

Nostradamus již v 16. století předpověděl vzestup umělé inteligence. Technologický pokrok jde neustále kupředu, a tak je možné, že se naplní Nostradamova vize, která naznačuje, že se lidé jednou díky němu stanou nesmrtelnými. Na druhou stranu se jeho pasáž o „nesmrtelných učednících“ někdy také interpretuje tak, že lidi v budoucnu nahradí roboti. Robotizace probíhá již nyní, ale zatím robot není stoprocentně schopný nahradit člověka. Generální ředitel Tesly Elon Musk uvedl, že příští rok na trh uvede humanoidního robota, který nahradí lidi na pracovištích, která jsou z pohledu bezpečnosti práce riziková. Řada odborníků ale z umělé inteligence tak nadšená není a někteří vědci upozorňují také na její možné negativní důsledky. Například uznávaný vědec Stephen Hawking kdysi varoval, že lidstvo „převálcují“ roboti a vědecký pokrok bude naší záhubou.

Zdroj: Daily Mail

Mají to krásné ženy v životě těžší? Půvabnou modelku kamarádka vyškrtla ze svatby, protože jí to jako družičce až příliš slušelo

svetzeny.cz