Přejít k hlavnímu obsahu

Královna Alžběta sdílela sérii společných fotografií u příležitosti 40. narozenin Kate. Takové gesto nikdo nečekal

Info ikona
Kate Middleton

Královská rodina zažívá vzestupy a pády stejně jako všichni ostatní. Nyní ale královna Alžběta rozvířila vody, když sdílela sérii společných fotek s Kate, která oslavila 40. narozeniny. Proč? Důvod vás nepřekvapí.

Příspěvek sdílený na oficiálním účtu královské rodiny obsahoval sérii dojemných fotografií monarchy po boku její "vnučky", vévodkyně z Cambridge. 

Zpráva, kterou pravděpodobně napsal člen královnina týmu na sociálních sítích, zněla: „?Přejeme vévodkyni z Cambridge hodně štěstí k dnešním 40. narozeninám!“

První obrázek ukazuje, jak Její Veličenstvo sedělo vedle Kate u příležitosti turné Diamond Jubilee, seděly spolu ve Vernon Park v Nottinghamu v roce 2012. Na dalším obrázku lze tyto dvě ženy vidět na balkóně Buckinghamského paláce v Trooping the Color v roce 2016. Třetí je docela dojemnou poctou, první společná chvíle žen poté, co se Kate a William vzali v roce 2011, kdy se Kate o rok později přidala ke Queen v Leicesteru. Poslední fotografie zachycuje Kate, Camillu, vévodkyni z Cornwallu a královnu obklopující obrovský dort během loňské návštěvy projektu Eden. Mezitím i princ Charles také rychle popřál své snaše k 40. narozeninám.

Kate si získala všechny osobním poděkováním

Kate na Twitteru osobně poděkovala všem, kdo jí poslali zprávy v den jejích narozenin. Je vzácné, aby vévodkyně a její manžel William osobně psali své vlastní tweety z twitterové stránky @KensingtonRoyal – s jediným nedávným příkladem, kdy vévoda řekl anglickému fotbalovému týmu, že „můžou všichni zvednout hlavu a být na sebe hrdí“. Vévodkyně na webu napsala: "Děkuji za všechna vaše velmi milá přání k narozeninám." Poděkovala také Paolu Roversimu a National Portrait Gallery po vydání tří jejích portrétů k jejímu 40. výročí

Přání od královny vyvolalo řadu spekulací

Fanoušci, ale i někteří odborníci, se shodují, že může jít opět o vyostření konfliktů mezi Harrym a zbytkem královské rodiny. Královna totiž Meghan ani Harrymu takto osobně a citlivě, jako jsou společné fotografie, nikdy nepopřála. Zlí jazykové tvrdí, že to královna Alžběta udělala schválně, další fanoušci si myslí, že královna už má jednoduše dost dramat a chce klid v královské rodině a vyjadřuje tak podporu těm, kteří jsou jí oporou.