Přejít k hlavnímu obsahu

Chyby, které zničí váš detox: Vyhněte se přílišnému cvičení nebo přehnané motivaci zhubnout

Existuje spousta tipů, co dělat a co nedělat během detoxikačního režimu. Abyste detoxikovali opravdu efektivně, ukážeme vám tři chyby, kterých byste se měli absolutně vyvarovat.

1. Pijete příliš málo

Nezapomínejte: Při detoxikaci je nezbytný dostatečný pitný režim. Spousta tekutin pomáhá vyplavovat toxiny z těla a stimuluje metabolismus. Doporučujeme dva až tři litry denně. Voda je povolena, nejlépe neperlivá minerální voda. Pokud je to pro vás příliš nudné, zkuste vyluhovanou vodu, tedy vodu s čerstvým ovocem nebo bylinkami. Vhodné jsou i neslazené šťávy jako šťáva z červené řepy a bezu nebo neslazené čaje. Pro správné provedení procesu čištění byste se měli absolutně vyhnout černému čaji, kávě a alkoholu.

Info ikona
detox

2. Přehnaně cvičíte

Při detoxikaci není důležité příliš sportovat, protože během svého režimu budete mít jen malé množství energie. Ideální jsou lehké vytrvalostní sporty na čerstvém vzduchu, které rozproudí váš metabolismus. Vdechování kyslíku hluboko do nosu a opětovné vydechování ústy stimuluje průtok krve do čistících orgánů, které pracují efektivněji a rychleji odstraňují toxiny. Vhodné jsou i různé cviky a masáže detoxikační jógy, jako jsou masáže lávovými kameny, protože ty se zaměřují na lymfatický systém a detoxikační orgány jako jsou játra a ledviny a tím podporují detoxikaci.

Detoxikační zázvorová voda: jedna voda, pět účinků

Žádná špatná nálada, žádná únava. Zázvorová voda je detoxikačním nápojem a zahání nejčastější problémy nynější zimní sezóny.
svetzeny.cz

3. Nedostatečně spíte

Detoxikace je o jediné věci: Vyhýbání se určitým potravinám, jako je maso, mléčné výrobky a bílá mouka. Hlavním důvodem překyselení organismu je kromě mnoha dalších faktorů také nedostatek spánku. Naše detoxikační orgány jsou během spánku vysoce aktivní a odbourávají odpadní látky, toxiny a kyseliny. Pokud si tedy myslíte, že detoxikace je především o zdravé a vyvážené stravě, mýlíte se. Dopřejte svému tělu dostatek odpočinku a spánku, doporučujeme sedm až devět hodin v noci.