Přejít k hlavnímu obsahu

Období alergií začíná. Buďte připraveni

Info ikona
Alergie

Alergie přicházejí s jarem ruku v ruce. Chráníme naše tělo všemi možnými způsoby a je dobré se alergiím obloukem vyhnout. Vyzkoušejte zaručené metody, které vám uleví od nepříjemného kýchání a dalších projevů alergie.

Co je alergie?

Alergie je přehnaná reakce těla na látky, se kterými se běžně setkáváme. Nejčastěji je vyvolána pylem z kvetoucích rostlin nebo prachem. Alergie už není dávno jen malým problémem, ale trápí velkou část české populace – konkrétněji jde o 25 % a její výskyt stále narůstá. Alergici jsou zároveň hlavní rizikovou skupinou pro vznik astmatu.

Trpí na alergie více muži nebo ženy?

Tato „bitva“ je velmi vyrovnaná. Ženy zastupují 55– 56 % pacientů, muži 44– 45 %. Nedá se tedy říci, že by převažovala enormně jedna nebo druhá skupina. Nejdůležitější vliv na alergie má náš životní styl a životní prostředí, ve kterém se pohybujeme a trávíme čas. Odhaduje se, že do roku 2025 bude mít některou formu alergie až 50 procent obyvatel.

Alergická rýma

ALERGICKÁ RINITIDA je nejčastějším projevem alergie a vzniká bezprostředně po styku s alergenem (do několika minut). Projevuje se kýcháním, vodnatou sekrecí, svěděním a otokem nosní sliznice. Občas se mohou objevit i tmavé kruhy pod očima způsobené rozšířenými cévami prosvítajícími přes kůži. Alergická rýma je velmi často doprovázená i zánětem spojivek způsobeným alergeny.

Zánět spojivek způsobený alergeny

ALERGICKÁ KONJUNKTIVITIDA se projevuje svěděním a nebo pálením očí, otokem víček, slzením a překrvením spojivek, přičemž postižený má výrazně červené oči. V závažnějších případech může být postižena i oční rohovka. Základem léčby je tlumení příznaků pomocí léků doplněné individuální alergickou imunoterapií. V rámci možností je důležité omezit styk s alergenem!

Jak se bránit alergii?

1. Noste sluneční brýle a chraňte tak své oči. Zamezíte přímému kontaktu s alergeny.

2. Perte na jaře častěji ložní prádlo. Když větráte, dostane se pyl a další alergeny na vaše povlečení.

3. Sekání trávy a práci na zahradě přenechte někomu jinému. Trávit čas venku je důležité, nicméně se vyhněte blízkému kontaktu s alergeny.

4. Když přijdete z venku, ihned se opláchněte a převlečte si oblečení. Usazené alergeny tak nebudou mít šanci a vy se vyhnete nepříjemných projevům alergie. 

5. I vaši zvířecí miláčci přenáší alergeny na srsti.

6. Vyzkoušejte lék Livostin(R)!

Základem léčby alergické rinitidy a konjunktivitidy je účinné tlumení pomocí symptomatické léčby, kterou doplňuje snaha o léčbu kauzální – specifická alergická imunoterapie (individuální pro každého pacienta). Důležitá je eliminace styku postiženého s alergenem.

Účinná látka Levocabastini hydrochloridum

• Lokální antihistaminikum
• Velmi účinný a rychle působí při akutních obtížích
• Vysoce selektivní antagonista H1 -histaminového receptoru s prodlouženým účinkem
• Okamžitě a na několik hodin zmírňuje příznaky alergické rinitidy a alergické konjunktivitidy

Info ikona
Livostin

K léčbě příznaků alergické rinitidy (kýchání, svědění v nose, výtok z nosu)

• 2 vstříknutí 2x denně do každé nosní dírky (lze zvýšit na 2 vstříknutí 3x - 4x denně) 

PŘED POUŽITÍM VYČISTIT NOS A LAHVIČKU PROTŘEPAT!

Info ikona
Livostin

K léčbě příznaků klasické i sezónní alergické konjunktivitidy (svědění a zarudnutí očí, otok víček, slzení)

PŘED POUŽITÍM PROTŘEPAT!

PŘÍPRAVKY SI MŮŽETE KOUPIT V ONLINE LÉKÁRNĚ PILULKA ZDE.

Reklama na léčivý přípravek. Nosní sprej, suspenze Livostin(R) k podání do nosu a oční kapky, suspenze Livostin(R) k očnímu podání obsahují levocabastini hydrochloridum. Před použitím si pečlivě přečtěte celou příbalovou informaci. Držitel registrace: McNeil Healthcare (Ireland) Limited, Irsko. Místní zástupce: Johnson & Johnson, s.r.o., Walterovo náměstí 329/1, 158 00 Praha 5-Jinonice. CZ-LT-2100015