Přejít k hlavnímu obsahu

Nedejte virům šanci!

Chráníme sebe a své okolí, omezujeme sociální život na minimum a dbáme na správnou hygienu. O to více se naše pozornost obrací k telefonům, kde už tak trávíme dost času. Napadlo vás, že je třeba dezinfikovat telefon?

Málokdo z nás si umí představit život bez mobilního telefonu. Mobil bereme do práce, do školy, je s námi celý den a často s ním i usínáme. Podle nejnovějších studií se mobilního telefonu dotkneme až 2 600krát a vlastního obličeje až 550krát. Jak postupovat při dezinfekci mobilního telefonu? Máme pro vás pár praktických tipů od společnosti Honor.

JAK DEZINFIKOVAT MOBILNÍ TELEFON

Vypněte mobilní telefon
Zdá se to jako banalita, určitě před samotným dezinfikováním nezapomeňte mobilní telefon vypnout. Obzvláště u velmi citlivých obrazovek předejte spuštěním funkcí nebo aplikací, které jste spustit nechtěli.

Pečlivě si umyjte ruce
Než se do do celého procesu dezinfekce pustíte, pečlivě si umyjte ruce doporučeným způsobem.

Na čištění telefonu použijte přípravky na bázi alkoholu
K dezinfekci dobře poslouží přípravky na bázi alkoholu, např. isopropyl a podobné látky (jako jsou např. na čištění brýlí nebo fotoaparátu). Nikdy nenanášejte přípravek rovnou na displej telefonu. Naneste nejprve na papírový kapesník, vatový tampon nebo ideálně hadřík z mikrovlákna nebo mikro utěrku.

Vyjměte telefon z obalu nebo krytu
Telefon před dezinfekcí vyjměte z obalu nebo krytu. Po vyčištění telefonu nezapomeňte na stejnou proceduru i s krytem.

Při dezinfekci buďte důkladní
Naneste na papírovou utěrku nebo mikro utěrku malé množství čisticího přípravku a otetřete důkladně celý displej. Pokračujte po stranách, zádech telefonu, buďte pečliví u všech záhybů. Vyčistěte i kryt nebo obal telefonu.

Nepůjčujte telefon a nevytahujte jej zbytečně ve veřejné dopravě
Telefon nepůjčujte nikomu, u koho si nejste jistí zdravotním stavem. Zbytečně jej nevytahujte také ve veřejné dopravě, pro přijímání hovorů můžete použít také bezdrátová sluchátka. Spoustu z nás si běžně telefon vezme na WC nebo na oběd. Pokud můžete, nechte telefon za těchto situací stranou.