Přejít k hlavnímu obsahu

Provětrejte šatníky! 5 žhavých trendů pro jaro a léto

Na poslední chvíli možná ještě seženete nějaký ten módní kousek v končícím výprodeji, ale raději se dívejte po svěžích trendech pro jaro a léto, které rozzáří váš šatník!

Světoví návrháři už uvedli na trh své nové kolekce, a nastolili tak trendy pro novou sezonu jaro a léto. Některé prvky a motivy dobře známe, ale nyní se objevují v nových kombinacích a formách. Přinášíme vám pět hlavních trendů, které jsou hitem letošní sezony.

 
Tribal

V tomto trendu jde o inspiraci domorodými kmeny. Není to poprvé, co se setkáváme s těmito motivy, ale hlavním námětem jsou aktuálně domorodé africké a japonské kmeny. Objevují se i klasické mexické a latinskoamerické vzory zvané ikad a inspirace jiným materiálem a střihem. Tak probuďte v sobě šamanku a pořiďte si nějaký divoký kousek!

tribal

Cassual business

Nudí vás už střihy klasických kostýmků a košil, stejné vzory a materiály, které jsou součástí každodenního byznys světa? Můžete se radovat. Návrháři tyto kousky nápaditě upravili, úmyslně poničili a použili neobvyklé materiály jako třeba džínovinu. Budete se cítit originálně, a přitom komfortně.

casual_business_fendi

Pop-art

Tento trend se už poněkolikáté opakuje, tudíž máte ideální možnost sehnat něco s popartovými motivy nebo střihem v končících výprodejích a slevách. Základem popartového stylu jsou barevné potisky, grafické vzory, kresby, a hlavně inspirace Andym Warholem.

pop_art

Metalic

I když je metalický trend dominantou převážně zimy, na jaře a v létě jeho efekt ještě více zvýrazní odlesky zářícího sluníčka. A rozhodně se nemusíte držet jen drobných metalických doplňků. Ve vašem šatnáku se mohou objevit kousky celé ušité jen z metalického materiálu. Tak nechte své outfity zářit.

metallic-pants-spring-2012-trend_fa

Sportovní elegance  

Tento pojem je v Čechách velmi oblíbený, ale nikdo neví, co vlastně znamená. Návrháři se nám letos rozhodli sportovní eleganci předvést a vysvětlit. Jedná se o kombinace striktně ženských a elegantních prvků s prvky sportovními. Příkladem mohou být šortky na běhání v kombinaci s botami na jehlách nebo klasická baseballová bunda s vyšíváním..

Athletic