Přejít k hlavnímu obsahu

Inspirace filmovými kostýmy 4: Velký Gatsby

Loňský výpravný remake filmové adaptace Fitzgeraldova románu Velký Gatsby oslovil zejména milovníky velkolepé podívané. Ženy tak určitě zatoužily po některé z rób hlavní hrdinky Daisy.

Miuccia Prada je nejmladší vnučkou zakladatele modelového domu Maria Prady, který vede od roku 1978. Má za sebou pestrou minulost – než slavnou značku převzala, stihla mimo jiné získat doktorát z politologie nebo bojovat za ženská práva v barvách komunistické strany. V módním světě poprvé uspěla v roce 1985, a to s kolekcí kabelek. Pár let na to představila vlastní linii oděvů pro ženy. První pánskou kolekci uvedla roku 1995, nedlouho poté, co na trh prosadila svou vlastní značku Miu Miu, jež měla přinášet osobní styl za příznivé ceny.

mala_fotkaVGPrávě z archivu Miu Miu a Prady bylo vybráno a upraveno na čtyřicet dámských šatů pro opulentní adaptaci Fitzgeraldova Velkého Gatsbyho. Prada se starala především o šatník Carey Mulligan v roli Daisy. Například šaty s kožešinou a křišťály, které měla herečka na sobě při natáčení velkolepého večírku v Gatsbyho rezidenci, pocházejí původně z kolekce Prady pro jaro/léto 2010. Miuccia pro film také spolupracovala s designérkou Catherine Martin na vytvoření dobových kostýmů, které byly doplněny šperky firmy Tiffany & Co. Pro Pradu nešlo o první spolupráci s režisérem Luhrmannem – již v roce 1996 mu pro film Romeo a Julie navrhovala oblek pro Leonarda DiCapria v hlavní roli.

Zdroj: Fashion Days ve spolupráci s Janou Máchalovou (kniha Budiž móda) v rámci Fashion Days Fashion Academy

Foto: Z knihy Budiž móda (2)