Přejít k hlavnímu obsahu

Fenomén secondhand: Dva největší omyly

V Čechách se tradují dva mýty: 1. V „sekáči“ nakupují jen chudí. 2. Dají se tam koupit jen nekvalitní hadry. Neplatí ani jedno z toho…

Secondhand je obchod, kde se prodává už nošené oblečení (i to má své výjimky, někdy se zde najdou naprosto nové, nenošené kousky) – může být různé kvality a různě drahé. Pozor! Secondhand není to samé jako outlet (obchod s novými věcmi, které se však nevyprodaly nebo o ně nebyl zájem, jaký se předpokládal – oblečení je zde tudíž levnější než v běžných obchodech, jelikož se jedná o kousky z minulých sezon).

Omyl číslo 1: V secondhandech nakupují pouze lidé, kteří nemají dost peněz

To je snadné vyvrátit už prolistováním módních časopisů, v nichž se dočtete, kolik bohatých, úspěšných, zajímavých a ze všech stran „dokonalých“ žen nakupuje v „sekáči“. A těžko předpokládat, že tam nakupují, protože nemají peníze, že? Spíš tedy proto, že se tam dají nalézt úžasné kousky, které skvěle doplní, nebo dokonce vytvoří jejich každodenní outfit. Tak proč se stydět je napodobit, milé dámy?!

Co z toho plyne: Pokud nakupujeme v secondhandech (ať už kvůli finanční situaci, nebo kvůli zvědavosti a touze po originálním vzhledu), neznamená to, že nemůžeme vytvořit skvělou kombinaci oblečení.

Takže: Cena jednotlivých kousků oblečení nebo celého outfitu je všem naprosto ukradená, pokud na sobě budeme mít něco, co nám sluší, co podporuje naši postavu a náš celkový vzhled. Což samozřejmě mimo jiné znamená znát a dodržovat jistá pravidla (ale o těch zase někdy jindy). 

Omyl číslo 2: V secondhandech se nedá koupit nic kvalitního a hezkého, jen samé „hadry“

Už vyvrácení mýtu číslo 1 dokládá, že v „sekáčích“ se často dají objevit opravdu trendy a zajímavé kousky. Ovšem ne vždy – ale ani ty „hadry“ nejsou k zahození – pokud jde o sezonní věci (nebo dokonce kousek, který si na sebe vezmete třeba jen jednou), nemá smysl za něj vyhazovat spoustu peněz. A že v secondhandech nejsou jen oděvy nejaktuálnějších trendů? No a co? Vytvořte si vlastní originální styl! Když to uděláte se vkusem, milé dámy, bude vám to nakonec možná slušet lépe než modelkám propagujícím nejžhavější módu z časopisů a katalogů.

Foto: Depositphotos (1)