Přejít k hlavnímu obsahu

Fenomén secondhand 2: Jak nakupovat

Pokud jste se po přečtení první části odhodlala vyrazit do „sekáče“, určitě vám přijde vhod pár užitečných rad, jak v secondhandech nesáhnout vedle a vybrat správně.

1. Najdu, co hledám

Na rozdíl od obchodů s konfekcí nejsou v secondhandech vždy početně rovnoměrně rozložené druhy oblečení. Pokud sháníte černou sukni po kolena, musíte počítat s tím, že v prvním „sekáči“ na ni nenarazíte. Může se stát, že ano, ale je to nepravděpodobné. Je tedy lepší zde nakupovat nárazově. Projít se, podívat se a vyzkoušet to, co vás zaujme nebo co se vám zrovna hodí, jinak budete zbytečně otrávená.

2. Správná velikost

Omezující je i výběr velikostí. Jeden produkt je zastoupen většinou pouze v jedné velikosti. Pokud o tento kousek máte zájem, ale nesedí vám, je možné se s prodávajícími domluvit – až jim přijde něco podobného, dá vám vědět. Existují různé druhy secondhandů, které se na něco specializují. Takovým druhem je především secondhand pro nadměrné velikosti, kde budou mít i jiné rozměry, ale také hodně zajímavé kousky. V tomto případě tedy platí, kdo hledá, ten najde.

3. Kvalita versus cena

V secondhandu byste měla najít levnější kousky než v ostatních obchodech, ale platí tu i výjimky. Pokud zde objevíte kabátek například od Chanelu, musíte počítat s tím, že bude stát více než jiný kabátek, který tu mají. Zároveň je potřeba podívat se i na složení materiálu a na to, jak celkově oblečení vypadá a je-li cena tomu přiměřená. Když sháníte svetr z osmdesátých let, je dobré zhodnotit i to, jestli ho budete nosit pravidelně, nebo si ho vezmete pouze jednou. Nejvíc zajímavých úlovků většinou najdete v koších, které mají jednotnou cenu pro vše. Těmi je třeba se prohrabat, ale zaručeně v nich něco zajímavého je. 

Náš tip: Pokud máte malé děti, které mají ve školce nebo ve škole karneval, je v „sekáči“ možné zakoupit i kostýmky za příjemné ceny.

Foto: Depositphotos (1)