Přejít k hlavnímu obsahu

SOUTĚŽ: Čtenářka Jana je lehčí o 7 kilo. Vyhrajte poukaz na tříměsíční hubnoucí program i vy!

Jana vyhrála možnost nechat si sestavit výživový plán od profesionálního nutričního poradce. Jedinou podmínkou bylo napsat o svém hubnutí článek a podělit se s námi o své výsledky.

Ani ostatní čtenářky nepřijdou zkrátka! Více o výživovém poradenství pro ně na konci článku...

O CO ŠLO?

12týdenní výživový plán:

- jídelníček na každý týden ušitý přímo na míru

- neomezená e-mailová komunikace

- vyhodnocení výsledků na týdenní bázi a následná úprava složení jídelníčku

PRŮBĚH HUBNUTÍ

Zkušenosti čtenářky Jany:

Zdravý životní styl mi pomohl zbavit se nadváhy, stresu a únavy. Mé tělo se mi za pravidelnou stravu odvděčilo každodenním přísunem energie a dobré nálady. Úbytek na váze pak byl jen dalším příjemným bonusem.

Dlouho se mi například nestalo, že bych měla hlad a s ním spojené nepříjemné pocity únavy. Na každý den mám přesně rozpracovaný jídelníček, nastavený budík v mobilu mě pak jen vždy upozorní, že už je čas... :-) Musím se přiznat, že ze začátku jsem měla velké problémy s dodržováním velikosti porcí. Ono se to nezdá, ale když jíte pravidelně a promyšleně, nikdy vás nehoní mlsná, ale překvapivě máte co dělat, abyste do sebe všechno to jídlo dostali. :-)

Depositphotos_50549039_s

Jak jsem zjistila 70% úspěšného hubnutí tkví především ve správném jídelníčku a jen 30% v pohybu. Takže se mi potvrdilo to, co už jsem předtím tolikrát slyšela. Žádné ‚nežrat a cvičit', ale naopak – žrát hodně a k tomu si občas i zacvičit. :-)

Pro spoustu lidí je prostě lehčí jídlo neřešit a raději si říct, tak teď nic jíst nebudu. Otázkou ale je, jak dlouho jim to vydrží... Já jsem se naštěstí z diet poučila. Nejenže jsem všechna kila vždy nabrala zpět, ale také jsem si svým neuváženým jednáním zpomalila metabolismus, takže jsem se pak už jen zvětšovala a zvětšovala. O špatné náladě se snad ani nemusím zmiňovat...

VÝSLEDKY

Na začátku mi Olga (profesionální výživová poradkyně z www.justbefit.cz, pozn. redakce) sestavila jídelníček a začala jsem pravidelně jíst a cvičit 3× týdně. Co se jídelníčku týče, tak se opravdu nejedná o žádnou dietu. Jedla jsem například přílohy i pečivo. A co pro mě byla novinka – jeden den v týdnu jsem mohla sníst, na co jsem měla chuť, říkaly jsme tomu tzv. prasečí den. :-)

2_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy

Naučila jsem se brát svoje tělo jako motor, po kterém chci, aby hezky fungoval a efektivně spaloval promyšlenou stravu, kterou mu dodávám. Asi to bude znít směšně, ale tento životní styl mi dodal pocit kontroly nad svým životem. Každý den se o něco snažím, pracuji na sobě, pečuji o své tělo, mám vysněný cíl a vím, že každým dnem jsem mu blíž.

Jsem konečně se svým tělem spokojená a v mých očích vypadá krásně. Rozhodně ze mě není žádná modelka, spíše pěknější verze sama sebe. :-) Musím se na sebe pořád dívat do zrcadla, ne proto, že bych byla nějaký narcis, ale jednoduše proto, že mám radost ze své práce a vím, že jsem to dokázala sama, že tenhle výsledek je můj, a tak jsem na to náležitě pyšná.

1pg

Snad poprvé v životě se těším na léto a plavkovou sezonu! Když se k zdravému jídlu ještě přidá nějaký ten pohyb, tak výsledek je zaručen! Spousta lidí jen pořádně neví, jak na to. Se zdravým jídelníčkem rozhodně nekončím a hodlám v něm pokračovat. Těch 12 týdnů s Olgou mi dodalo sebevědomí, za což jsem nesmírně vděčná. Myslím, že jsem konečně našla svou cestu, kterou se chci ubírat a která je pro mě správná. Všem, co se stále rozmýšlejí, zda se začít hýbat a zdravě jíst, opravdu doporučuju jít do toho. Začínala jsem na konci ledna a momentálně jsem o 7,5 kg lehčí.

PS: Děkuji časopisu Svět ženy za výhru, která mi změnila život!


Výživová poradkyně Olga Kalivoda z justbefit.cz

olga_1

„Jana je ukázkovým příkladem toho, že když opravdu chcete a víte, jak na to, dokážete všechno. Po celou dobu spolupráce byla velmi svědomitá a pečlivá. Janě patří můj obdiv za to, jak na sobě za tři měsíce zapracovala. Největší pochvalu ale může dát jedině sama sobě. Výsledky má úžasné!"


Vyhrajte poukaz na tříměsíční hubnoucí program i vy! Nebo se jen zeptejte na otázky, které vás zajímají.

Je to jednoduché, napište Olze na www.facebook.com/OKjustBeFit zprávu s vaší otázkou týkající se zdravého životního stylu. V neděli 10. 5. uveřejní odpovědi a vybere vítěze. Soutěž bude ukončena v sobotu ve 12.00.