Přejít k hlavnímu obsahu

Eva Leimbergerová: Bylo by fajn se zase jen tak setkávat

Info ikona
Svět ženy

Herečku Evu Leimbergerovou (38) znáte jako kriminalistku ze seriálu Specialisté. Část života prožila ve Francii, kam se stále vrací díky svému muži. Povídali jsme si nejen o tom, jaký je život s cizincem, ale i o životních cestách, které nevedou vždy jen přímo.

Díky seriálu Specialisté, ve kterém hrajete kapitánku Janu Šafářovou, jste teď v jednom kole. Máte taky nějaké volno? A trávíte ho raději aktivně, nebo
dáváte přednost lenošení?

Něco mezi. Je to teď trochu jiný režim, protože máme dvě malé děti. Chod našeho života se hodně podřizuje jim. V létě jsme odpočívali a pak jsme zas jeli třeba na výlet nebo se vykoupat. Přiznám se, že nejsem ten typ maminky, který by s malými dětmi podnikal nějaké daleké cesty. Jezdíme jen do jižní Francie, protože odtamtud pochází rodina mého muže. To mi úplně stačí.

Umíte si udělat čas jenom sama pro sebe?

To se mi právě podařilo letos v létě asi po čtyřech letech. Měla jsem najednou čtrnáct dní, kdy jsem byla doma sama. Poprvé bez dětí a bylo to pro mě vážně objevné. Řídila jsem si čas podle sebe a vypadla z toho běžného denního kolotoče, na který jsem zvyklá. Zase jsem se vrátila sama k sobě a dělala obyčejné věci, které mám ráda a které šly v poslední době trochu stranou. Jela jsem se třeba vykoupat do lomu, šila jsem, vyrobila jsem dětem knihovnu... Měla jsem také konečně čas například na čtení.

Čtete ráda?

Velmi. Přestože miluju papírové knihy a dlouho jsem se tomu bránila, nedávno jsem si koupila čtečku knih. Papírových knih mám totiž tolik, že je nemám kam dávat.

Jakou teď máte konkrétně rozečtenou?

Zbytek rozhovoru pro Svět ženy najdete v aktuálním vydání, které si můžete zakoupit online nebo ve vaší trafice. 

predplatsi.cz