Přejít k hlavnímu obsahu

2 nejlepší rozkvetlé dezerty na květen

Není ideálnějšího měsíce pro pečení rozkvetlých moučníků. K přípravě čokoládových cupcakes nebo rozkvetlého piškotu s tvarohovým krémem a malinami můžete přizvat i děti. Věřte, že se u toho vyřádí.

Květinové čokoládové cupcakes

Ingredience na těsto:

95 g hladké mouky, 1 lžička prášku do pečiva, 20 g holandského kakaa, špetka soli, 70 g cukru krupice, 15 g vanilkového cukru, 50 g másla, 100 ml mléka, 2 vejce

Ingredience na krém:

100 g tvarohu z vaničky, 100 g mascarpone, 3 lžíce vanilkového moučkového cukru

Ingredience na ozdobu:

kytičky Haribo

Postup:

1. Zapněte troubu na 170 °C. Máslo rozpusťte v misce (můžete použít mikrovlnnou troubu nebo máslo opatrně rozpustit na sporáku). Mezitím smíchejte všechny suché suroviny a pořádně promixujte. K suché směsi přidejte mléko, vejce a opatrně vlijte máslo – nesmí být moc horké! Vše řádně promíchejte.

2. Na plech na muffiny vyskládejte papírové formičky a ty plňte do 3/4 těstem.

Pečte zhruba 10–15 minut. Použijte špejli, abyste poznali, zda jsou dortíčky upečené. Vyndejte je z formy a nechte ideálně na mřížce vychladnout. Mezitím co chladnou, připravte polevu.

3. Mascarpone vyšlehejte spolu s tvarohem a moučkovým cukrem. Přendejte do zdobicího sáčku s kulatou špičkou a nechte chvíli ztuhnout v lednici, než dortíčky vychladnou. Zdobte krémem a následně pak kytičkami Haribo.

CupcakesMain

Rozkvetlý piškot s tvarohovým krémem a malinami

Ingredience na těsto:

6 vajec, 240 g polohrubé mouky, 140 g třtinového cukru, 6 lžic rostlinného oleje, špetka soli

Ingredience na krém:

150 g vysokoprocentní smetany, 200 g tvarohu z vaničky, čerstvé nebo mražené maliny, vanilkový extrakt, moučkový cukr, zelené potravinářské barvivo

Ingredience na ozdobu:

kytičky Haribo

Postup:

1. Rozklepněte vejce a oddělte žloutky od bílků. Bílky dejte do mísy a začněte šlehat se špetkou soli. Jakmile se začne tvořit sníh, přidejte cukr a šlehejte do úplného zhoustnutí – vznikne cukrová pěna. Do pěny zašlehejte žloutky s olejem a nakonec opatrně vmíchejte mouku.

2. Dejte do obdélníkového pekáče péct zhruba na 170 °C. Pečte 15 minut, ale pro jistotu hlídejte špejlí, protože každá trouba peče jinak. Jakmile bude piškot upečený, vyndejte z trouby, vyklopte z formy a nechte úplně vychladnout.

3. Krém si připravte, než piškot vychladne. Vyšlehejte smetanu, přidejte tvaroh, vanilkový extrakt a cukr. Odeberte 1/3 krému a obarvěte pomocí potravinářské barvy, to bude základ pro trávník. Jakmile je piškot studený, podélně ho rozřízněte, pomažte bílým krémem a položte na něj maliny. Přiklopte druhou polovinou korpusu a ten svrchu pomažte zeleným krémem a ozdobte kytičkami Haribo.

PiskotMain