Přejít k hlavnímu obsahu

Nejčastější beauty přešlapy žen po čtyřicítce: Vyvarujte se výrazné rtěnce nebo kosmetice pro dvacítky

Většina zralých žen se snaží vypadat stále dobře a mladistvě. Co když ale opakují časté chyby v péči o pleť, které jim zbytečně přidávají na věku a zvyšují riziko tvorby vrásek? Tohle jsou ty nejčastější beauty přešlapy žen po čtyřicítce, které vám zbytečně uberou na kráse. Zjistěte, čemu se vyvarovat a co jste možná dosud dělala špatně.

Stačí změnit několik škodlivých nešvarů a zvyků. Uvidíte, že i díky malé změně, může čtyřicátnice vypadat stále mladě a svěže jako dvacítka. Výsledek na sebe jistě nenechá dlouho čekat. Přinášíme vám seznam nejčastějších přešlapů, kterým je nutné se v pokročilejším věku vyvarovat.

Příliš výrazná rtěnka

Pokud jste hrdou nositelkou rtěnky, je to rozhodně jenom dobře. V určitém věku už je ale třeba, abyste pečlivě volila její odstín. Právě odstín totiž rozhodne o tom, zda budete vypadat elegantně a šarmantně nebo mnohem starší či jako klaun. Přestože barvu je důležité vybírat v každém věku, po čtyřicítce byste se rovnou některým tmavým odstínům rtěnky měla raději vyhnout. Přidávají totiž na věku a působí nelichotivě. Váš obličej bude kvůli matné tmavé rtěnce vypadat starší a získá hrubší rysy. Navíc vaše rty budou kvůli matné rtěnce více vysušené. Namísto toho raději sáhněte po trendy nude odstínech, které zrovna frčí a pro ženy po čtyřicítce se skvěle hodí. Budete díky tomu vypadat jemnější a mladší.

Mohlo by se vám líbit

Hubnutí: Jak zhubnout stehna? Pomůže kalorický deficit a speciální cviky

Většina lidí by chtěla své tělo nějak upravit nebo ho případně zpevnit či dokonce zhubnout. Ženy nejvíce řeší bříško a stehna. Dnes se zaměříme na hubnutí stehen.
svetzeny.cz

Kosmetika pro mladší ročníky

Ve dvaceti letech je nakupování drahých kosmetických sér a dalších přípravků spíše zbytečností, protože vrásky mladé pleti příliš nehrozí, zato akné se dámám kolem dvacítky tvoří ještě poměrně často. Naopak ve čtyřiceti se vám už kvalitní krémy proti vráskám a séra budou hodit. Hlavní rozdíl je ale v tom, že ve čtyřiceti už musíte výběr kosmetiky provádět pečlivěji. Pleť je jiná než ve dvaceti, a zralé ženy právě s nákupem kosmetiky vhodné pro svou pleť často chybují. Věk při nakupování rozhodně zohledněte, zahoďte hrdost a kosmetice určené pro mladší ročníky se pro dobro své pleti skutečně raději vyhněte. Vaši pleť by totiž spíše zatěžovala, než že by jí prospívala.

Nejdůležitější u kosmetiky zralých dam je tedy právě její správný výběr podle typu a kvality pleti. Zohledněte při něm svůj věk i to, zda je vaše pokožka suchá nebo má spíš sklony se mastit. V případě suché pokožky rozhodně volte hydratační krémy a séra. Pokud vás trápí spíše mastná pokožka, vyberte si krémy a přípravky s lehčí a méně zatěžující texturou.

Mohlo by se vám líbit

Psychologie barev: Využijte jich ve svůj prospěch. Červená poutá pozornost mužů, do posilovny volte oranžovou

Už jste slyšeli o psychologii barev? Každý odstín má svůj účel, naučte se využívat tyto znalosti ve svůj prospěch. Zjistěte, která barva poutá pozornost mužů, v jakém odstínu je vhodné vyrazit do posilovny a také, jakému barevnému tónu se vyhnout v pracovním prostředí.
svetzeny.cz

Silné vrstvy make-upu

Některé ženy po čtyřicítce se zaleknou prvních výraznějších vrásek pleti natolik, že se snaží zakrýt nežádoucí známky stárnutí a změny na pokožce silnou vrstvou make-upu. Většinou je to ale chyba a výsledek je jen horší. Podle profesionálních vizážistů je v případě přibývajícího věku platné rčení, že méně znamená více. Zralé dámy si tak bohatě vystačí s jednou slabší vrstvou kvalitního make-upu či bb krému. O to více ale záleží na jeho složení, textuře a krycích schopnostech, které by měly být větší. V nabídce kosmetických produktů můžete najít i speciálně určené pro pleť po čtyřicítce. Při suché pleti nezapomínejte aplikovat na tvář ještě před make-upem podkladovou bázi. Pokud vás trápí pigmentové skvrny nebo jiné nedokonalosti, použijte korektor ve správném odstínu, který je překryje.

Nevyplácí se to přehánět ani s pudrem, který vysušuje pleť. Navíc zralejší pleť většinou nepotřebuje tak silné nánosy, protože ji pouze více zatěžují a naopak kýžený efekt zmatnění není u zralé pleti tolik potřeba. Stejně jako make-up pak většinou vrásky jen ještě více zvýrazní. Při aplikaci tvářenky volte jemnější, méně výrazný a přirozenější odstín. Vyhnete se tak nechtěnému „klaunímu“ efektu, který by vás ve výsledku ještě vzhledově učinil starší.

Překombinovávání kosmetických přípravků

Poměrně častým přešlapem mnoha žen všech věkových kategorií je překombinovávání kosmetických přípravků na pleť a její přehnané zatěžování. Namísto svěží a mladistvé pleti totiž většinou při míchání mnoha produktů od různých výrobců najednou dosáhnete akorát unavené mdlé pleti se sklonem k přehnanému maštění či suchosti. Ačkoliv potřebujete po čtyřicítce již více kosmetických přípravků než ve dvaceti, stále platí, že byste to neměla přehánět s jejich množstvím a druhy. Držte se jen vyzkoušených či osvědčených kvalitních produktů a přehnaně je nepřekombinovávejte. Jedině tak se vyhnete nežádoucím účinkům překombinovávání.

Mohlo by se vám líbit

Postrach mládí: Tyhle potraviny způsobí předčasné stárnutí. Vyřaďte je ze svého jídelníčku

Chcete vypadat stále svěže a ve skvělé kondici? Pak se raději obloukem vyhýbejte potravinám, které podle vědců způsobují předčasné stárnutí, v čele s vyšší tvorbou vrásek a ztrátou pružnosti pokožky. Zjistěte, které pokrmy nejvíce kazí cestu za hledáním elixíru mládí.
svetzeny.cz

Zdroje: hallmarkchannel.com, the-sun.com