Přejít k hlavnímu obsahu

Comeback čokoládových kolekcí: Jak je vybírat

Čokoládové kolekce jsou českým unikátem. Zájem o ně sice na čas poklesl, ale nyní opět stoupá. V široké nabídce však není jednoduché se orientovat.

Kolekce se liší cenou i kvalitou. Za stokorunu tak můžete mít i půl kila kvalitní čokolády, avšak nedáte-li si pozor, můžete si za tutéž cenu přinést domů také jen trochu hnědé polevy ze ztuženého tuku. Z monitoringu, který provedl portál AkcniCeny.cz, vyplývá, že nejlevnější klasickou kolekci s dutými figurkami o hmotnosti 500 gramů lze pořídit za 99,90 Kč. Pokud se ovšem rozhodnete pro moderní a netradiční motivy, jako jsou například trendy šmoulové, zaplatíte stejnou cenu za pouhých 172 gramů pochoutky.    

Obchodníci a výrobci se u vánočních nákupů často spoléhají na to, že nakupujeme více emocemi než rozmyslem. Rozhodně se však (nejen v případě kolekcí) vyplatí vkládat do nákupního košíku zboží, které se vám nejen líbí, ale u něhož jste si také pečlivě ověřili cenu a složení. „Nenechte se ovlivnit jen lákavým obalem,“ radí manažer portálu AkcniCeny.cz Ondřej Hloupý. „Vždy při nákupu pečlivě čtěte obaly a nesledujte jen obsah kávové sušiny, ale i gramáž a datum trvanlivosti.“ Ondřej Hloupý připomíná, že se v případě nákupu vánočních sladkostí vyplatí sledovat ceny v letácích a akčních nabídkách. Identickou kolekci totiž můžete v jednom obchodě koupit až o třetinu dráž než v jiném.

Češi mají rádi retro, a tak bylo jen otázkou času, kdy se pro klasické čokoládové kolekce opět nadchnout. Kdysi několikapatrové krabice jsou však už spíše minulostí, v nabídkách obchodníků se jako největší objevují 790gramové. Ty lze pořídit s 26% slevou – od 219 Kč. Součástí jsou běžně i oblíbené háčky na zavěšování čokolád na stromeček.

Foto: Depositphotos (1)