Naše krásná zahrada 12/13

Poradíme vám s péčí o vytápěnou zimní zahradu. V rubrice Zahradní praxe vám představíme přístroje, které pomůžou odstranit sníh a led. V křížovce můžete získat balíček regenerační kosmetiky Cutis Help. V rubrice Zdravý život se dozvíte, jak může exotické koření zlepšit váš zdravotní stav.

Vybíráme z obsahu:

 • Zasklený ostrov léta
  Vytápěná zimní zahrada poskytuje svým zeleným obyvatelům ideální místo k životu během celého roku. Optimální klima tu najdou exotické druhy s okouzlujícími květy a přitažlivými listy.
 • Na návštěvě u Zlaty Adamovské
  Známá herečka za svůj život vyzkoušela různá bydlení, ale nejspokojenější je v jedné z pražských vilových čtvrtí, kde žije už skoro třicet let.
 • Adventní výzdoba v přírodním stylu
  Blíží se Vánoce a mělo by to být vidět nejen v domě, ale i na zahradě. Pokud přednostně využijete materiály, které vám připravila příroda, nemůžete udělat chybu.
 • Navrhneme vám zahradu
  V rubrice Renovace zahradní architekt radí čtenářům, jak by mohli zlepšit svou zahradu. Zúčastnit se můžete i vy. Tentokrát zde najdete návrh na osázení prostoru vyhrazeného dětským hrám a rodinným setkáním.
 • A – Z magazín
  Poradíme vám, co je v prosinci důležité na zahradě, ve skleníku a na balkoně, a představíme lesky na listy. Rostlinolékař vysvětlí, jak se vypořádat s krtonožkou.
 • Zahradní praxe: jak odstranit sníh a led
  Malá přehlídka nejúčinnějších nástrojů a přístrojů.
 • Poklad skrytý v tvrdé skořápce
  Statné ořešáky jsou dnes v zahradách vidět jen málo. Mohlo by se to však postupně změnit, protože nově vyšlechtěné odrůdy plodí časně a daří se jim i v méně příznivých polohách.

Časopis je zaměřen především na okrasnou zahradu, věnuje se však také balkonům, terasám a užitkovým i pokojovým rostlinám. Fotografie a nákresy představují čtenářům nejkrásnější české i světové zahrady, praktické návody pomáhají při úpravách zahrad i při pěstování rostlin. AZ magazín každý měsíc přehledně informuje, co je právě na zahradě, za okny i ve skleníku nejdůležitější.

@svetzeny