Přejít k hlavnímu obsahu

Jak bydlí mladí? Vede minimalismus i boho styl

Info ikona
PR

Bydlet jako mladí. I když ti na své vlastní bydlení jen tak nedosáhnou, neznamená to, že si nemohou vkusně zařídit byt či dům v pronájmu. V posledních letech výrazně vzrostl zájem o některé styly bydlení, které si mladá generace zamilovala hlavně pro jednoduchost, neutralitu a také nadčasovost. Vždyť kdo by chtěl rok co rok měnit zařízení domácnosti, že ano?

Trochu toho osobního kouzla

I když jdou mladí lidé většinou v zajetých kolejích nějakého stylu bydlení, nezapomínají na svůj osobní podpis. Na trošku toho svého osobního, vlastního kouzla, které jim opravdu dodá pocit, že se nachází doma. Při zařizování domácnosti proto myslete také na to svoje něco, co bude představovat, jací jste.

Zatímco v některých příbytcích je tímto podpisem obraz, v jiném zase fototapeta do ložnice zobrazující, co máte nejraději nebo kam byste se jednoho dne chtěli podívat. Možností je však vícero, stačí dát na svou vlastní intuici a vkus.

Info ikona
PR

Boho styl se zapsal do paměti

Z aktuálních trendů ve světě stylů bydlení můžeme vypíchnout hlavně boho styl. Mladí lidé mají tendenci být svobodní, chtějí být svobodní, žít v příbytku, který je nijak nesvazuje nebo nijak nelimituje. Vrací se proto k éře hippies, která se v boho stylu velmi promítá.

Domácnosti mladší generace jsou proto plné přírodních materiálů, také pokojových rostlin podporujících čistý vzduch v interiéru, také jsou plné pestrých, většinou mentolových nebo jemně pastelových barev. Nechybí ani makrame, občas nějaké teepee jako vkusný doplněk do rohu místnosti nebo pohodlné pohovky velkých rozměrů, lapače snů a zemité odstíny.

Vesměs se však snaží zachovat onen hlavní cíl tohoto stylu bydlení, kterým je doplnění pocitu svobody a volnosti.

Info ikona
PR

Industriální styl pro milovníky velkých měst

Ať už reálně bydlíte ve městě, nebo jste nakonec dali přednost menší vísce ležící u lesa, v obou případech můžete svou domácnost zařídit do industriálního stylu bydlení. I tento styl se dostal mladé generaci doslova pod kůži. Zejména si ho zamilovali ti, kteří velká města a betonové budovy doslova milují. Kovy, beton a cihly – to jsou totiž materiály, které industriální styl definují.

Možná by vám na první dobrou přišlo po vstoupení do industriální místnosti, že se nacházíte v nějaké staré tovární hale. Cihly jsou schválně neomítnuté, betonové stěny mohou působit na někoho příliš chladně, kromě toho v interiéru dominují kámen, kov nebo dřevo. Ve skutečnosti se však zanedlouho začnete na takovém místě cítit velmi dobře a příjemně a nebudete se divit, že majitelé bydlení zvolili právě tento styl.

Mladí lidé milují, že si mohou industriální styl trochu přizpůsobit podle jich samotných. Je takovou ukázkou toho, že se jedná o jejich první dospělé bydlení. Nechybí často ani koberečky, jemné textilie, případně kovové doplňky, které zútulňují domácnost.

Info ikona
PR

Minimalismus všude, kam se podíváte

Vedle boho stylu, který by se mohl nazvat jako synonymum svobody, a industriálního stylu, který je spíše ukázkou takového prvního dospělého bydlení, najdeme také minimalismus, který je na třetím místě žebříčku nejoblíbenějších stylů bydlení preferovaných mladými lidmi.

Jméno tohoto stylu bydlení mluví samo za sebe. Všechno je v minimalistickém, jednoduchém duchu, bez výrazných linií, zachována je základní paleta barev, příliš se nevybočuje z řady. Všude musí být pořádek. Přesně to všechno definuje styl bydlení, o kterém lze také konstatovat, že je nadčasový.

Pokud se rozhodnete také pro tento styl bydlení, rozlučte se se všemi nadbytečnými dekoracemi nebo doplňky. Prim zde hraje opravdu minimální množství zařízení. Raději se upřednostňují designové kousky před těmi levnějšími.

Info ikona
PR

Mimochodem, díky tomu, že se zde opravdu šetří s nějakým zařízením, je tento styl vhodný do menších domácností. Díky využívání hlavně světlých barev dokáže hezky opticky zvětšit interiér.