Přejít k hlavnímu obsahu

Nejlepší cíl dámské jízdy? Vary!

Info ikona
Karlovy Vary hotel, Thermal

Město vyhlášené filmovým festivalem, luxusními butiky, okouzlujícími kolonádami, léčivými prameny a špičkovými wellness hotely. Že se sem jezdí výhradně v létě? Omyl. Jestli potřebujete s koncem roku dobít energii a zároveň strávit čas třeba s nejlepší kamarádkou, neexistuje v (před) vánočním období lepší místo. A abyste se tu cítily jako opravdové hvězdy, ubytujte se v hotelu Thermal… možná nebude chybět ani proslulý červený koberec!

Jedno je však jisté… cesta z Prahy do Varů zabere jen půldruhé hodiny autem (je to asi 130 km), ovšem abyste se tímhle místem do syta nabažily a stihly vyzkoušet a vidět vše, co stojí za to, vezměte si raději o nějaký den volna víc, než jste měly v plánu.

Kde se vzaly Karlovy Vary

Zdejší lázně nezaložil nikdo jiný než Karel IV. Dle pověsti se tak stalo na soutoku řek Ohře a Teplé během honů v okolních lesích, kdy jeden z loveckých psů mířící za jelenem nešťastně uvízl v tůni. Z té tryskala vroucí voda, kterou překvapená družina musela ochutnat, včetně císaře samotného — a ukázalo se, že jde o tekutý poklad! To se psal (nejspíš) rok 1350 a myšlenka na vznik blahodárných lázní byla na světě..

Na seznamu UNESCO

Sláva Karlových Varů ani za víc než 660 let neuhlasla, od července letošního roku patří na Seznam světového dědictví UNESCO spolu s dalšími 10 významnými lázeňskými evropskými městy dostalo titul Great Spa of Europe. Kvalita zdejší minerální vody, která vyvěrá z hloubky 2500 m, je totiž prvotřídní. Nachází se v ní většina prvků periodické tabulky (vědci napočítali kolem 40 prvků potřebných pro lidský organismus). Pramenů je tu dohromady čtrnáct. Liší se od sebe teplotou a množstvím rozpuštěného oxidu uhličitého. Každý z nich tak má jiný účinek a ne každý vám samozřejmě zachutná, ovšem jejich účinky jsou nepopíratelné. Kromě potíží s pohybovým a trávicím aparátem tu lidé jezdí hlavně za detoxem organismu.

Info ikona
Hotel Thermal Karlovy Vary

Wellness balíček Beauty days v hotelu Thermal

Hotel Thermal je místo, kde se každé léto (vyjma covidového loňska) blýskají pod palbou reflektorů největší filmové hvězdy. A pyšní se i nejvýš položenými bazény s okouzlujícím výhledem na město. Co je ale důležité — uvnitř vás uvítají pokoje po kompletní modernizaci či nejnovější pokoje superior. Láká vás pořádná porce wellnessu? Třídenní program Beauty days vás ve dvou osobách vyjde na 3590 Kč za noc. Součástí balíčku jsou pak slastné koupele, masáže, zábaly, lymfodrenáž nohou nebo reflexní masáž chodidel, v ceně je samozřejmě i polopenze ve formě bohatého bufetu. Příjemně do těla si můžete dát v hotelovém fitness, kam získáte automaticky neomezený přístup.

Info ikona
Hotel Thermal

Tipy na lázeňské korzování

Kromě toho všeho si dopřejte adventní toulky po zdejších kolonádách a parcích, zastavte se v Galerii umění nebo, dejte si skvělé kafe a zákusek v některé z místních cukráren anebo vyjeďte lanovkou na rozhlednu Dianu, kde můžete navštívit i Motýlí dům. Mimochodem, jestli se chcete nechat unést předvánoční náladou, nezapomeňte se ve Varech vydat směr Vánoční dům, je plný třpytivých dekorací, světel a dobových medvídků. Pokud máte slabost pro prvorepublikovou architekturu, nadchnou vás zdejší vily, z kterých sálá nádech starých časů. A všichni, co mají slabost pro sakrální stavby inspirované různými kulturami, by si neměli nechat ujít pravoslavný kostel sv. Petra a Pavla nebo anglikánský kostel sv. Lukáše. Možností, jak si užít naplno Vary, je ale ale mnohem, mnohem víc…