Přejít k hlavnímu obsahu

Krasavec Danny z filmu Pearl Harbor: Takto vypadá po 20 letech od uvedení snímku. Sdělil i důvod, proč opustil Hollywood

Herec Josh Hartnett utkvěl řadě lidí v paměti jako kapitán Danny Walker z oscarového snímku Pearl Harbor. Následovaly další úspěšné filmy, pak ale jako by se po herci slehla zem. Čemu se dnes věnuje a jaký byl hlavní důvod, proč dal Hollywoodu sbohem?

Film Pearl Harbor mu přinesl slávu

Josh Hartnett se narodil 21. července roku 1978 v Kalifornii. Jako dítě měl jednu velkou vášeň – fotbal. Bohužel si poranil koleno, a snu o kariéře sportovce byl tím pádem konec. Josh byl velmi zlobivým a neposedným dítětem, a tak rodina vymýšlela, jak jej zaměstnat. Nakonec jej teta nechala zapsat do hereckého kroužku. Jeho kariéra odstartovala přímo raketově. Ač měl zkušenosti pouze z hraní v místním divadle a jedné reklamě, rozhodl se odjet do Los Angeles a zkusit štěstí v tomto oboru. Nejprve dostal malou roli v seriálu, ta mu ale umožnila alespoň trochu se zviditelnit. Následovali role v hororech.

Mohlo by se vám líbit

Jessica Fletcherová z legendární detektivky To je vražda, napsala oslavila 96 let. V mládí vypadala jak porcelánová panenka

Kdo by neznal herečku Angelu Lansbury, která se divákům vryla do paměti jako legendární amatérská detektivka a spisovatelka Jessica Fletcherová z oblíbeného seriálu To je vražda, napsala? Herečka se však blýskla na stříbrném plátně daleko dřív za dob zlatého věku Hollywoodu.
svetzeny.cz

V roce 1999 si po boku Kirsten Dunst zahrál v romantické komedii Smrt panen. Tato role mu slávu nevynesla, ale upoutal režiséra Michaela Baye. Ten jej posléze obsadil do velkofilmu Pearl Harbor. Josh Hartnett si zahrál roli kapitána Dannyho Walkera. Film slavil nebývalý úspěch, a to nejen u diváků. Obdržel i tři Oscary. Brzy na to následoval další úspěšný snímek – Černý jestřáb sestřelen. Ve snímku se objevil spolu se slavným hercem Ewanem McGregorem. Posléze následovaly komediální role ve filmech Do hola? a 40 dnů a 40 nocí.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Je rád, že Hollywood opustil

Přestože měl Josh Hartnett dobře rozjetou kariéru, nakonec se rozhodl Hollywood opustit. Dnes je prý za toto rozhodnutí rád. Třiačtyřicetiletý herec ve středu v australské ranní show Sunrise řekl, že věří, že držet se od Hollywoodu dál, bylo to nejlepší, co udělal pro své duševní zdraví. „Myslím, že jsem měl štěstí, že jsem si to uvědomil na začátku svého života," řekl pro Daily Mail. V posledních letech jste jej mohli vídat pouze v menších rolích mimo hollywoodské trháky. Objevil se v nízkorozpočtových televizních projektech a filmech, jako příklad můžeme uvést hororový seriál Penny Dreadful nebo mysteriózní snímek Paradise Lost. I když herec tvrdí, že je takto spokojený, zároveň přiznává, že lituje, že některé větší role kdysi nevzal.

Mohlo by se vám líbit

Madonna čelí kritice kvůli retuším a filtrům: Grafik ukázal, jak by vypadala bez nich

Madonna již delší čas čelí kritice kvůli množství úprav, které má používat pro retušování svých fotografií. Grafik Hidreley vám ukáže, jak by Madonna vypadala, kdyby neexistovaly filtry a retuše. Změna je to skutečně velká.
svetzeny.cz
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Jako příklad uvádí snímek Zkrocená hora, kde měl šanci zahrát si po boku Jakea Gyllenhaala. Odmítl, a roli v oscarovém filmu tím pádem získal Heath Ledger. V rozhovoru žertoval, že „chtěl vždycky políbit Joaquina Phoenixe“, což byl také jeden z kandidátů na hlavní roli. Josh Hartnett se během doby, kdy zmizel ze scény stihl i oženit. Jeho partnerkou je krásná herečka Tamsin Egerton, se kterou má herec tři děti. Jejich soukromí rodiče úzkostlivě střeží, nejsou známa ani jejich jména. Prvorozené dceři je šest let, jejím sourozencům 4 a 2 roky. Právě děti byly jedním z důvodů, proč je herec rád, že z Hollywoodu odešel. „Začal jsem hrát v menších filmech, protože mě ty filmy moc často nezavedly pryč od dětí," přiznal Josh Hartnett.

Zdroje: Page Six, Osobnosti.cz, Cafe Mom, Daily Mail

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee dárkový balíček
Mohlo by se vám líbit

Julia Roberts sdílela dojemný vzkaz věnovaný dětem k narozeninám: Dvojčata slaví sladkých 17, jak dnes vypadají a co dělají?

Hollywoodská herečka Julia Roberts včera sdílela na svém Instagramu dojemný vzkaz věnovaný svým dětem k narozeninám. Herečka má celkem tři děti - dvojčata Hazel a Phinnaeuse, nejmladším z rodiny je čtrnáctiletý Henry. Jak dnes vypadají a co dělají a které z dětí je jí nejvíce podobné?
svetzeny.cz