Přejít k hlavnímu obsahu

Herec Jiří Dvořák: "Díky za každý dobrý ráno, a to je štěstí."

Info ikona
Jiří Dvořák

Jiří Dvořák (54) je jedním z nejoblíbenějších herců u nás. Nutno podotknout, že ne nadarmo. Jeho charisma vás okouzlí jen co vstoupí do místnosti a společný rozhovor s ním je zkrátka jen příjemná konverzace. Co prozradil naší redaktorce na křtu knihy A odkud bych asi tak byl spisovatele Miroslava Karase?

Jsme na křtu knihy zahraničního reportéra Miroslava Karase s názvem A odkud bych asi tak byl? a mě zajímá, jak jste se tady ocitl? Jako herci vám tohle téma není úplně extra blízké…

No tak to by mě taky zajímalo (smích). Asi proto, že Mirek je můj opravdu blízký přítel a požádal mě o to a mně je ctí, že jsem tady mohl být. Je to čistě o přátelství mezi mnou a Mirkem.

Jak budete slavit Vánoce?

Já nemám rád Vánoce z různých důvodů. Letos je budu slavit se svou dcerou, uděláme si bramborový salát, který dělám moc rád a dobře a kapra. Budeme koukat na televizi. Taková ta klasika.

Co Vás v poslední době udělalo šťastným?

Moc nevím, co na tohle mám odpovědět. Šťastný je každý zachráněný život, protože v téhle době to není jednoduché. Mám spoustu kamarádů, kteří se pohybují v honě krizových situacích a ve chvíli, kdy se jim něco podaří, jsem opravdu šťastnej. Bojujme za každý život.

Když jsme u štěstí, znáte recept na šťastný život?

To se ptáte ale úplně špatnýho člověka. Jen tak z první vody řeknu myslet. Myslet a dávat si věci do nějakých souvislostí. Protože souvislosti vás posunou dál. S ve chvíli kdy chce být někdo šťastný, tak si musí uvědomit, co je špatně, co není špatně, dát si to do nějakých, jak říkám, souvislostí.

Co se vám dala do souvislostí a bylo to pro vás zcela zásadní?

Já jsem byl od března asi měsíc a půl v Indii, kdy jsme to opravdu docela projeli a nejpozitivnější věc, kterou jsem si odvezl odtam byla ta, že se tady máme opravdu, promiňte mi ten výraz, jako prasata v žitě. Měli bychom si vážit každý minuty, každý vteřiny, kdy můžete být s blízkým člověkem, kdy můžete zažít něco hezkého a nespat v hlíně a ve věcech, které ani nechci pojmenovávat. Jako opravdu, díky za každý dobrý ráno, a to je štěstí. A mít hlavně kolem sebe lidi, který vás maj rádi a vy máte rád je.