Přejít k hlavnímu obsahu

Dejte prostor svým snům a vizím aneb chyťte štěstí za pačesy v roce 2022

Info ikona
štěstí

Všichni neustále hledáme štěstí. Tady a teď je rada, která nám říká všechno a nic. Zde jsou tipy od mentorky Anny Kariny Cassinelli Vulcano pro větší spokojenost.

Štěstí – není ohromující pocit nebo euforie, která vzniká, když všechno jde dobře. Štěstí je stav, který v nás může být vždy vyvolán, bez ohledu na vnější události nebo vnitřní emoční stavy. Štěstí jako stav je nedotknutelné a vždy existuje. Jak se nám podaří dostat se do tohoto stavu blaženosti, zvláště když nás život zkouší a výzvy všeho druhu od nás vyžadují vše? Právě touto otázkou se již nějakou dobu zabývá úspěšná odbornice na odolnost a trenérka pro trvalé štěstí a duševní zdraví Anna Karina Cassinelli Vulcano.

1. Dejte prostor svým snům a vizím

Každý z nás má ten či onen sen, který jen čeká na to, aby se konečně stal skutečností a právě o to byste se měli v novém roce starat. Už nečekejte na vhodné příležitosti, vytvořte si příležitosti vlastní. Implementujte to, co vás inspiruje. Buďte disciplinovaní, jděte za svými sny bez „kdyby“ nebo „ale“. Uvidíte, že cesta k naplnění vašich tužeb vás bude inspirovat a dodávat vám každý den novou, pozitivní životní energii.

2. Buďte vděční za to, co už máte

Pro každého z nás jsou chvíle, kdy se zdá, že nic nejde podle plánu a vše dopadne úplně jinak, než bylo plánováno. Pokud však k sobě budeme upřímní, i v těch nejtemnějších chvílích bylo stále za co děkovat. Pokud se nám podaří vytvořit si ve svém životě více prostoru pro vděčnost a skutečně ji v sobě cítit, pak jsme našli klíč k trvalému slunci v našich srdcích. Nejlepší je tedy začít dnes tím, že si zapíšete alespoň tři věci, kterým z celého srdce za každý den děkujete

3. Dělejte věci, které máte rádi, častěji

Najít si čas na kontakt sám se sebou vyžaduje disciplínu mezi náročnou každodenní prací a četnými úkoly doma. Ale to je právě to, co byste už neměli odkládat na druhou kolej, protože pouze pokud budete mít přístup k sobě, budete se moci trvale soustředit na krásné stránky svého života a vidět život slunečnýma očima.

 

 

 

4. Příroda vám zaručí polovinu radosti

Ať už jóga, projížďka na kole nebo jen procházka: Cvičení nám lidem neuvěřitelně prospívá a když za ním vyrazíme ven, prospěje to nejen našemu tělu, ale i duši. Příroda je harmonie; stáváme se harmoničtějšími, když jsme v přírodě. Zkuste v sobě znovu objevit vnitřní dítě a vnímejte radost, kterou pohyb přináší. Námaha většinou rychle ustoupí do pozadí a vy se pak budete cítit prostě báječně.

5. Meditujte

Meditace není jen o sezení na zemi a zavřených očích. Meditace je relaxace, která nám může změnit život. Zní to tak jednoduše, a přesto to může radikálně změnit váš život: Ať stojíte, sedíte nebo ležíte, zavřete oči a zhluboka dýchejte do žaludku nosem a ven ústy. Pokuste se nechat myšlenky, které vám přicházejí na mysl jako mraky, jít dál a dosáhnout hluboké relaxace. Po stovky let byla meditace v mnoha kulturách metodou, jak si skutečně odpočinout a nalézt vnitřní klid. Zkuste to!

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.