Přejít k hlavnímu obsahu

Barva roku 2022 je Very Peri. Jedná se o novou barvu, která je vytvořena speciálně pro následující rok

Info ikona
Barva roku 2022

Americký institut barev Pantone opět oznámil trendovou barvu pro rok 2022: Very Peri! Že tuhle barvu neznáte? Máte pravdu, protože tato barva bylo přímo vytvořena pro následující rok.

Fialový odstín Very Peri je trendovou barvou pro rok 2022

Každý rok ve stejnou dobu americký barevný institut Pantone oznamuje trendovou barvu pro nadcházející rok. Ovšem letos tomu bylo trochu jinak. Za posledních 22 let Pantone vždy vybíral trendovou barvu ze své vlastní palety barev. Pro rok 2022 však tým vytvořil zcela novou barvu! Výsledek: Very Peri 17-3938Je to chladný, namodralý odstín fialové s načervenalými podtóny.

Tento fialový odstín stojí především za změnou, vizí a dynamikou. Navíc se skvěle hodí do všech ročních období a dá se tedy báječně začlenit do šatníku. Ti, kdo jsou v módě odvážní, nosí all-over-very peri, pokud chcete přidat jen pár akcentů, můžete si vybrat např. na svetr nebo klobouk v chladném fialovém odstínu. Tip: Nádherná trendová barva je ideální i jako výrazný prvek při slavnostních příležitostech!

Bude rok 2022 rokem neklidné kreativity? Zdá se, že si to myslí společnost Pantone, známá svými vzorníky barev. Na poctu této optimistické linii myšlení se jmenuje Very Peri, fialový odstín, o kterém se říká, že symbolizuje vynalézavost, jako jeho barva pro nadcházející rok.

Ale „fialová“ může být omezeným popisem toho, co Pantone označuje jako „dynamický brčálově modrý odstín s oživujícím fialově červeným podtónem“. Very Peri, číslo 17-3938 v katalogu Pantone, má s sebou nést pocit živosti a elánu.

„Tento nejšťastnější a nejteplejší ze všech modrých odstínů, který spojuje věrnost a stálost modré s energií a vzrušením červené, představuje posilující směs novosti,“ uvedl Pantone ve svém oznámení.

Jak se vám líbí barva roku 2022? Napište nám do komentářů.