Přejít k hlavnímu obsahu

Česká móda rozsvítila Londýn: Čím se chlubíme

Na prestižní přehlídce International Fashion Showcase (IFS), která probíhá současně s London Fashion Week, se letos představuje také šest českých designérů.

Ambicí projektu s názvem Voyage through Central Europe je přiblížit světové veřejnosti mladé tvůrce ze zemí za bývalou železnou oponou. Česká republika se v této míře a rozsahu prezentuje na IFS vůbec poprvé, o což se zasloužilo České centrum Londýn ve spolupráci s Czech Fashion Council. Kurátorkou české části projektu je Olga Křížová, zakladatelka Czech Fashion Council. Pro londýnskou přehlídku vybrala práce šestice mladých návrhářů, jejichž tvorba se pohybuje za hranicí vizuálního umění a fashion designu a kteří patří k uznávaným osobnostem mladé české módní scény.

Jednotící tvůrčí linií tvorby Petry Ptáčkové, Hany Frišonsové, Jany Mikešové, Pavla Berkyho a skupiny Awkward (Lucie Jelínková a Monika Nováková) je neotřelost kombinací tradičních materiálů s moderními technologiemi, podtrhující styl a osobní příběh každého z návrhářů.

„Pro České centrum Londýn se jedná o dosud největší projekt v oblasti módy a jeho příprava byla dobrodružná, tvůrčí a krásná, stejně jako tvorba designérů, které prezentujeme. Doufám, že International Fashion Showcase bude dobrou platformou k otevření současné české módy pestrému světu londýnské fashion,“ říká Tereza Porybná, ředitelka Českého centra Londýn.

_male_foto_Awkward

Výstava českých tvůrců je součástí širšího konceptu Voyage through Central Europe, který zahrnuje nejnovější kolekce šatů, šperků 
a módních doplňků vytvořených mladými návrháři z České republiky, Maďarska a Slovenska. Probíhá v industriálním prostoru 180 The Strand od 13. 2. do 23. 2. Spolu s originály modelů šatů a šperků jsou zde vystavena také česká designová skleněná svítidla. Propojení s dynamickým videomappingem vytvoří unikátní prostor k objevování nejnovějších módních trendů a nápadů ze střední Evropy. Více informací najdete na czechcentres.cz.

Foto: Pavel Svoboda (1), Grace Bethany (1)