Přejít k hlavnímu obsahu

Stella Zázvorková: Nebýt nešťastné náhody, její dcera mohla žít

Info ikona
Stella Zázvorková

Oblíbená herečka Stella Zázvorková si získala srdce diváků svým humorem, život ale snadný neměla. Poznamenal ho rozvod s Milošem Kopeckým a hlavně smrt ještě nedospělé dcery.

Chytrá i temperamentní

Narodila se 14. dubna 1922 v Praze do rodiny architekta Jana Zázvorky, který je mimo jiné autorem Národního památníku na Vítkově, a módní návrhářky. 

Byla nejen talentovanou herečkou, ale také velmi vzdělanou ženou, která uměla několik světových jazyků, a to i když ji pro nezvladatelný temperament vyloučili z několika gymnázií. Nakonec dokončila soukromou anglickou školu a hodně informací čerpala mimo studia četbou a cestováním.

Krátké, ale jediné manželství

Zářila v komediálních rolích, které mají diváci rádi dodnes. Její soukromý život ovšem růžový nebyl. Roku 1946 se sice provdala za svou velkou lásku – slavného kolegu Miloše Kopeckého, ale manželství trvalo pouze rok. I přes jeho bouřlivý průběh, kde roli hrála hercova značná náklonnost k ženám, se nakonec rozešli v dobrém. Stella se už poté nikdy nevdala.

Tajemství Oldřicha Nového: Proč celý život skrýval původ své dcery Jany? Sama nevěděla, kdo je její matka

svetzeny.cz

Dcera spáchala sebevraždu

Z manželství Zázvorkové a Kopeckého se narodila dcera Jana. Ta se však v necelých šestnácti letech otrávila plynem. Zda skutečně pomýšlela na smrt, je otázkou. Květa Fialová a Ivo Niederle v pořadu Tajemství Stelly Zázvorkové vyprávěli, že mělo jít spíše jen o upozornění na sebe, protože dívka trpěla pocitem, že se jí rodiče, zvláště otec, nevěnují. 

I samotné provedení by tomuto tvrzení odpovídalo. Jana mamince telefonovala, a díky tomu přesně věděla, v kolik se vrátí domů. Plyn pak pustila těsně před jejím předpokládaným příchodem, jenže nemohla vědět, že se Stella před domem zapovídá, čímž dojde k osudnému zdržení.

Nečekaný odchod

Naposledy si Stella Zázvorková zahrála ve filmu Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště. Točila ještě pár dní před svou smrtí, která přišla náhle 18. května 2005.

Babička ze Slunce, seno: Víte, kolik hereček se v roli vystřídalo a o koho šlo? Pravda vás nejspíš překvapí

svetzeny.cz

Zita Kabátová: Hvězdu stříbrného plátna opustili dva nejdůležitější muži jejího života. Naposledy si ve filmu zahrála v 96 letech!

svetzeny.cz